zavřít

Nintendo na E3 - Wii Sports Resort a Wii Music

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nástavec pro zpřesnění práce s wiimote, mikrofon pro voice-chat, významné sportovní a hudební hry či GTA pro handheld DS.

Fanouškům Nintenda dost možná přijde vhod nově oznámený nástavec k ovladači Wiimote nazvaný Wii MotionPlus, který má dále zlepšit a zpřesnit citlivost snímání pohybu při práci s wiimote. Pro jeho vyzkoušení jsou v plánu další minihry v pokračování Wii Sports - s podtitulem Resort, kde se na jaře příštího roku nadějete spousty prázdninových vylomenin na tropickém ostrově. Jako křepčení na vodním skútru, přehazování plastového talíře na pláži a dokonce šermování (to mi sem moc nesedí, ale budiž). Hra bude bundlována s výše anoncovaným Wii MotionPlus ve wiimote padu, takže máme další zaručený hit, samozřejmě s podporou až 4 hráčů.


Na vlně velké obliby hudebních herních produktů přichází Wii Music, kde má být podpora cca 60 nástrojů, ovšem pouze na herní obrazovce, kde k nim budete sedat s kombem wiimote a nunchuk. Dokonce i Wii Sports proti tomuhle triviálnímu pokusu vypadá jako komplexní dobrodružství, takže vytáhněte dudlíky z pusy vašim maličkým a posaďte je k Wii. Hraní probíhá napodobováním pohybu skutečného muzicírování a bude na vás, jaký song (jako je téma ze Super Mario Bros) a hudební nástroj si vyberete, jaké tempo a styl zvolíte, přičemž o vámi nahraný výsledek se bude možné podělit se známými skrze online kanál WiiConnect24.


Dále potěší využití Balance Boardu ve hře Shaun Wright Snowboarding, kde je asi jasné, která bije. Nintendo konečně uhodilo i na kritizovanou online strunu a představilo Wii Speak, mikrofon pro umístění nad vaši TV pro hlasovou komunikaci. Což se bude hodit např. u příchozího Animal Crossing: City Folk. Bohužel Miyamoto na E3 neprozradil nic o pokračování pohodové strategie Pikmin a v případě nového Maria či Zeldy přišlo pouze dobrozdání, že došlo ke znovu sestavení obou tvůrčích týmů. U Zeldy, která se připravuje pro Wii, s "fundamentálními" změnami a novými idejemi.

Na závěr ještě noticka o DS počinu Grand Theft Auto: Chinatown Wars, tradičně otevřené hry umístěné do Liberty City, v němž se znovu ocitnete již tuto zimu. Vývoj mají na starosti Rockstar Leeds, kde jsou zodpovědní za GTA inkarnace pro handheld PSP a kde chtějí pochopitelně využít "touch-screen" a online dispozice handheldu.
zdroj: FiringSquad, IGN a další

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.