zavřít

Nejprodávanější hry na GameShopu za rok 2003

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Předvánoční nákupní horečka se podle očekávání podepsala nejen na růstu celé české...

Předvánoční nákupní horečka se podle očekávání podepsala nejen na růstu celé české ekonomiky, ale i na rekordním počtu prodaných her na internetovém obchodu Tiscali GameShop provozovaném ve spolupráci s (X)zone. První místo momentálně vyprodaného (bude opět koncem příštího týdne) datadisku pro RPG Neverwinter Nights za prosinec se někomu může zdát zvláštní, ale svou roli zde jistě sehrálo sponzorství připravované češtiny. Větším překvapením však pro nás byla stříbrná medaile konzolové střílečky Rising Sun ze série Medal of Honor, které k takovému úspěchu pomohla neobvyklá reklamní kampaň od Electronic Arts vysílaná v českých televizích. Na dalších místech žebříčku je zase citelně znát nedávná slevová akce Šílené dny, během níž byly vybrané hry od CD Projektu k dostání i za poloviční cenu, což snad muselo motivovat i ty zapřísáhlé odpůrce originálek.

Tiscali Gameshop (prosinec 2003):
1. NWN: Hordes of the Underdark
2. Medal of Honor: Rising Sun (PS2)
3. Baldur´s Gate 2 (Platinová edice)
4. The Sims: Makin' Magic
5. Icewind Dale (Platinová edice)
6. Heroes of Might and Magic IV (Zlatá edice)
7. Hidden and Dangerous 2
8. Total Club Manager 2004
9. Star Wars: Knights of the Old Republic
10. Walt Disney: Hledá se Nemo
Tiscali Gameshop (celý rok 2003)
1. UFO: Aftermath
2. Baldur´s Gate 2 (Platinová edice)
3. Hidden and Dangerous 2
4. Neverwinter Nights
5. UFO: Aftermath (Speciální edice)
6. NWN: Shadows of Undrentide
7. Icewind Dale (Platinová edice)
8. Game4U - Original War
9. NWN: Hordes of the Underdark
10. Warcraft 3: The Frozen Throne

Vpravo od prosincového žebříčku je k nahlédnutí ještě druhá hitparáda zkompilovaná na základě nejžádanějších her na GameShopu a (X)zone za celý rok 2003. I díky marketingové promo-akci na první příčce kraluje sci-fi strategie UFO: Aftermath od brněnského Altaru, který speciálně pro zákazníky našeho internetového obchodu připravil bonusový patch prodlužující hratelnost. Dále je vhodné upozornit na skutečnost, že všechny tituly bodující v TOP 10 za uplynulý rok existují v české verzi, z čehož se dá soudit, že případná lokalizace má v rozhodování o pořízení originálek stále velký vliv.

Vloni jste si také velmi oblíbili možnost předobjednat si dopředu nějaký očekávaný hit, kterým v současné době vévodí Half-Life 2 (jaro-léto?), Vietcong: Fist Alpha CZ (konec ledna), Broken Sword 3: The Sleeping Dragon CZ (příští týden), Lock On Moden Air Combat (leden), Deus Ex 2: Invisible War (únor), XIII (leden) nebo Unreal Tournament 2004 (zima/jaro).

Náš internetový obchod se nyní stal i sponzorem češtiny od LeClaira a Pildy pro NHL 2004, která byla nejstahovanějším malým souborem za prosinec a vyjde v nové verzi 1.3 zhruba v polovině ledna. Překlad má být vylepšen mimojiné o kompletní Dynasty mód či zabudovaný kalendář a zdarma si ho budete moci stáhnout exkluzivně pouze ze stránek Tiscali GameShopu. Ti, kdo si pořídi(li) NHL 2004 u nás, dostanou češtinu na dodatečném CD poštou až domů.
zdroj: GameShop

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.