zavřít

Microsoft: Odbyt X360 se v Evropě zdvojnásobil

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Posílení pozice na starém kontinentě přičítá výrobce březnovému snížení ceny.

Společnost Microsoft včera oznámila důsledky snížení ceny své herní konzole Xbox 360. To podle předběžných údajů v březnu znamenalo zdvojnásobení prodeje, což je přičítáno hlavně nedávné slevě (u nás nyní doporučená maloobchodní cena dělá 5990 Kč za Arcade model konzole). "Současný odbyt dokazuje, že se nám konzoli podařilo zpřístupnit opravdu široké veřejnosti," říká Chris Lewis, viceprezident divize Microsoft Europe. Více v tiskové zprávě:

    Konzole Xbox 360 je v Evropě nejrozšířenějším herním next-gen systémem a patří mu celkem 42 % trhu (dle celkových příjmů). Jeho pozice je mimořádně silná díky vysokým prodejům her – podle statistik britských společností ChartTrack a Gfk připadá v Evropě na jeden Xbox 360 více než 7 prodaných her; pro konzole Playstation 3 je to potom 3,8 a pro Nintendo Wii pouze 3,5 hry na jednu prodanou konzoli. V letošním roce se navíc očekává další nárůst díky silnému portfoliu titulů, které se na Xbox 360 objeví. Mimo jiné se jedná o hry „Grand Theft Auto IV“, „Rock Band“, „Lego Indiana Jones“ nebo „Gears of War 2“, které budou znamenat další pádný argument pro koupi této konzole.
Mimochodem, člověk s přezdívkou Anthrax (dříve 360.unas.cz) rozjel nový komunitní web věnovaný opět Xboxu 360 a novinkám okolo něj.
zdroj: PR

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.