Máte námět či připomínku? Napište nám
Michael Gallagher, šéf ESA a velký obhájce her, rezignoval – možná kvůli politice
zdroj: Archiv
Téma

Michael Gallagher, šéf ESA a velký obhájce her, rezignoval – možná kvůli politice

8. 10. 2018 14:40 | autor: Václav Pecháček |

Pamatujete si ještě na schůzi v Bílém domě zaměřenou na problém násilných videoher, o které jsem psal v březnu letošního roku? Jistí konzervativci se tam snažili přesvědčit prezidenta Trumpa, že by bylo nejlepší hry regulovat jako tabák nebo alkohol, a jiní lidé jim zase odporovali – například organizace ESA (Entertainment Software Association). Její šéf Michael Gallagher teď rezignoval na svou pozici a podle informací serveru VentureBeat míří do politiky.

Gallagher se podílel na několika výrazných úspěších své organizace. Možná jste si všimli, že v Americe zatím hry nikdo nezakázal, za což by ESA zasloužila lehké poplácání po zádech, ale ještě jasnějším triumfem pro celý průmysl bylo rozhodnutí amerického Nejvyššího soudu z roku 2011, že počítačové hry budou chráněny prvním dodatkem Ústavy USA jakožto forma svobody projevu. Gallagher se o něj hodně zasloužil. „Hodně lidí si myslelo, že nemáme šanci vyhrát,“ řekl k tomu bývalý člen správní rady Mike Fischer.

Michael Gallagher se ve své lobbistické roli dále zasadil například o schůzku s bývalým viceprezidentem USA Joem Bidenem a mimoto má velkou zásluhu na obnovení výstavy E3 v Los Angeles. Jeho nástupce se prý momentálně hledá a po 11 letech úspěšného vládnutí svého předchůdce má laťku nastavenou vysoko.

Zdroje se zcela neshodují na tom, proč Gallagher vlastně odešel. Server Variety tvrdí, že si jeho rezignaci z neobjasněných důvodů vyžádala správní rada. VentureBeat zase píše, že Gallagher chystá politickou kampaň ve svém domovském státě Washington. Pravdivé mohou být i obě možnosti najednou, ale to už jsou čiré spekulace.

Nejnovější články