zavřít

Michael Gallagher, šéf ESA a velký obhájce her, rezignoval – možná kvůli politice

- Téma autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Pamatujete si ještě na schůzi v Bílém domě zaměřenou na problém násilných videoher, o které jsem psal v březnu letošního roku? Jistí konzervativci se tam snažili přesvědčit prezidenta Trumpa, že by bylo nejlepší hry regulovat jako tabák nebo alkohol, a jiní lidé jim zase odporovali – například organizace ESA (Entertainment Software Association). Její šéf Michael Gallagher teď rezignoval na svou pozici a podle informací serveru VentureBeat míří do politiky.

Gallagher se podílel na několika výrazných úspěších své organizace. Možná jste si všimli, že v Americe zatím hry nikdo nezakázal, za což by ESA zasloužila lehké poplácání po zádech, ale ještě jasnějším triumfem pro celý průmysl bylo rozhodnutí amerického Nejvyššího soudu z roku 2011, že počítačové hry budou chráněny prvním dodatkem Ústavy USA jakožto forma svobody projevu. Gallagher se o něj hodně zasloužil. „Hodně lidí si myslelo, že nemáme šanci vyhrát,“ řekl k tomu bývalý člen správní rady Mike Fischer.

Michael Gallagher se ve své lobbistické roli dále zasadil například o schůzku s bývalým viceprezidentem USA Joem Bidenem a mimoto má velkou zásluhu na obnovení výstavy E3 v Los Angeles. Jeho nástupce se prý momentálně hledá a po 11 letech úspěšného vládnutí svého předchůdce má laťku nastavenou vysoko.

Zdroje se zcela neshodují na tom, proč Gallagher vlastně odešel. Server Variety tvrdí, že si jeho rezignaci z neobjasněných důvodů vyžádala správní rada. VentureBeat zase píše, že Gallagher chystá politickou kampaň ve svém domovském státě Washington. Pravdivé mohou být i obě možnosti najednou, ale to už jsou čiré spekulace.

Tagy: lobbista americká politika ESA

Zdroje: PCGamesN,Variety,VentureBeat

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.