Mega Drive verze Duke Nukem 3D? Žádný problém díky podpoře modů pro klasické hry na Steamu
zdroj: tisková zpráva

Mega Drive verze Duke Nukem 3D? Žádný problém díky podpoře modů pro klasické hry na Steamu

17. 5. 2016 18:10 | Téma | autor: Petr Poláček |

Podpora modifikací patří k nejúčinnějším nástrojům pro podporu prodeje PC her. Vyprávět by o tom mohla celá řada studií, jejichž her se díky oficiální podpoře modifikací prodaly miliony kusů a jsou takříkajíc živé i několik let po vydání - Skyrim, Civilizace a nově i celá řada starých her pro Mega Drive. Sega na konci dubna vydala na Steamu bezplatnou aplikaci SEGA Mega Drive & Genesis Classics Hub, která krom jiného přinesla podporu modifikací skrze Steam Workshop pro klasické Mega Drive hry. A od té doby se jednotlivých starých titulů prodalo přes 350 tisíc kusů. Sega slaví a majitelé těchto her si mohou užívat celé řady alternativních verzí her jako Streets of Rage, Shinobi III a samozřejmě i Sonic. Jedna z modifikací třeba mění hru Dr Robotniks Mean Bean Machine na Mega Drive verzi Duke Nukem 3D, která před lety původně opravdu vyšla.

SEGA Mega Drive & Genesis Classics Hub nelze získat samostatně, automaticky se tato aplikace stáhne jako update, pokud na Steamu vlastníte některou z Mega Drive her. Následně máte možnost hru spustit přímo, nebo právě přes Classics Hub, který má podobu virtuálního pokoje hráče z 90. let. Na můj vkus není nápodoba dokonalá, protože v pokoji je příliš dobře uklizeno, ale zřejmě ne všichni hráči v devadesátkách měli ve svém herním kutlochu bordel…

sega_md_classics_hub_1 zdroj: tisková zpráva

V hezky udělané aplikaci se mění světlo podle denní doby, hry se spouští na virtuální televizi, a celé je to spíše na efekt, ale proč ne. Podstatný je ovšem regál se zakoupenými Mega Drive hrami. Když na některou z krabiček kliknete, můžete buď spustit oficiální hru, nebo se podíváte do záložky „Mods“, kde se objevují alternativní verze hry, které jste si předtím naklikali ve Workshopu. A že je z čeho vybírat – od různě divných verzí Sonica až po Streets of Rage s terminátorkou nebo Wolfenstein 3D a Duke Nukem 3D.

Podpora modifikací se vztahuje na většinu Mega Drive her, které Sega na Steamu prodává. Jejich seznam najdete třeba na této stránce. Skrze aplikaci SEGA Mega Drive & Genesis Classics Hub si můžete na jednotlivé hry aplikovat grafické filtry, zvolit si způsob ovládání (klávesnice, gamepad), uložit si pozici kdykoli a kdekoli (i když to původní verze neumožňovala), popřípadě si zahrát lokální kooperaci, pokud ji hra podporuje.

zdroj: Archiv

Nejzajímavější a nejužitečnější je ovšem bezesporu právě podpora modifikací, což v případě Mega Drive her znamená de facto upravené ROMky. Po internetech se jich válí spousta, nyní je hráči postupně uploadují na jedno místo, což je praktické. Od Segy jde o nečekaně progresivní krok, který se ale s ohledem na zvýšení zájmu hráčů o hry samotné, zjevně vyplatil.

Nejnovější články