Máte námět či připomínku? Napište nám
Konzolový díl pořadu GamePage, který je pod palbou
zdroj: Archiv
Téma

Konzolový díl pořadu GamePage, který je pod palbou

29. 4. 2005 19:19 | autor: Redakce Games.cz |

Před námi je krásný slunečný víkend, ale existuje důvod, proč na výlet do přírody vyrazit s menším zpožděním a sobotní dopoledne strávit doma u bedny.

Úderem desáté hodiny totiž na ČT1 začne pořad GamePage, na který by se měli dívat hlavně všichni zapřísáhlí odpůrci konzolí, neboť se v něm letmo objeví PS2/Xbox tituly jako FIFA Street, Devil May Cry 3, Gran Turismo 4, Greg Hastings Tournament Paintball, Oddworld Stranger´s Wrath nebo Ghost In The Shell Stand Alone Complex. Lukáš Codr také vezme diváky do San Francisca na setkání herních vývojářů Game Developers Conference (naše reportáž) nebo jim předvede hry na handheldu Sony PSP, konkrétně Tony Hawk Underground 2, Wipeout Pure a Ridge Racer (recenze posledních dvou uveřejníme příští týden).

V souvislosti s tímto pořadem o počítačových hrách nelze nezmínit událost, nad kterou zůstává rozum stát. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání tento týden zahájila správní řízení s Českou televizí kvůli stížnosti, že GamePage údajně ohrožuje mravní vývoj dětí a mladistvých. Nejen kvůli ukázkám z Medal of Honor či Call of Duty, ale také prezentací "násilných" her Sonic Heroes, Úžasňákovi a Jak 3, které se v zahraničí doporučují dětem již od 3 až 12 let. České televizi teoreticky hrozí pokuta až ve výši 10 milionů korun. Patrně za tím stojí doktor Jan Bárta, který se v dřívějším dopisu pohoršoval nad záběry z Hitmana, ale u ředitele ČT nejspíš nepochodil a proto se nyní pro jistotu obrátil i na soud. Celou kauzu komentuje Bludr na svém blogu Play Forever.

zdroj: ČT, vlastní

jd

Nejnovější články