zavřít

Klávesnice z Kickstarteru má emulovat ZX Spectrum

iPad iPhone Android ZX Spectrum

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Osmibitový osobní počítač ZX Spectrum je v mé generací navždy zapsán zlatým písmem, ze kterého odpadávají kousky magického prášku (protože tohle byl artefakt z nebes). Jedna z prvních herních platforem (i když v té době byla hrou i možnost na počítači psát), jíž měli před revolucí jen ti nejšťastnější ze šťastných. Takže se nejde ubránit vlně nostalgie, když se podíváte na kickstarterový projekt Elite Systems.

Ten má celkem jasný cíl – prodávat klávesnici, která se připojí přes Bluetooth k iOS zařízení a sama bude emulovat ZX Spectrum, respektive jeho ovládání. Kromě iOS by se pozdější podpora měla rozšířit i na Android. Což ovšem obnáší využívání samostatných aplikací ZX Spectrum pro danou platformu. Nedostanete tedy s klávesnicí i všechen software.

Každopádně až, respektive pokud, se vydaří výroba gold modelu a následná distribuce, na což chce Elite peníze, prodávala by se klávesnice někde mezi čtyřiceti až padesáti librami. Z celého projektu je jasné, že jej bere Elite vážně a nenechává nic náhodě. Dokument je jasně strukturovaný a hned na začátku je deklarováno, že licenční práva jsou zajištěna. Stejně tak je zajištěno, že budou (jsou) aplikace, které by klávesnice využívala.

Jak se dozvíte na stránkách projektu, Elite už vyrobilo funkční prototyp, nyní chce peníze až na „zlatý“. Prototyp by měl být vyroben, nepřekvapivě v Číně. Nicméně, peníze chce Elite i na produkci tisícovky kusů, které už budou vyrobeny ve Velké Británii. Elite chce celkem přízemních 60 tisíc liber, z nichž většinu už má. Pokud vás projekt zaujme, podívejte se na jeho stránky a třeba i na video. Jen varování, nesledujte jej během řízení, Rick Dickinson je bohužel ten typ člověka, který na přednáškách uspí každého, byť třeba povídá o nějakém strhujícím tématu.

Tagy: Kickstarter hardware

Zdroje: Kickstarter

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.