Máte námět či připomínku? Napište nám
Kdo, jak dlouho a na čem hraje online hry?
zdroj: Archiv
Téma

Kdo, jak dlouho a na čem hraje online hry?

18. 8. 2004 17:17 | autor: Redakce Games.cz |

Zajímavé zjištění vyplynulo ze studie agentury NPD Group, která se - stručně řečeno - zabývá zkoumáním, co a jak se prodává (ať už jde o konkrétní produkty nebo služby, aj.).

Ona studie se zaměřila na oblast online hraní a na to, jakou platformu k takové zábavě hráči nejčastěji využívají. Osloveno bylo celkem 19 tisíc Američanů. Z toho to bylo 15 700 mužů a žen ve věku 18 až 44 let, přičemž v této skupině silně převažovali muži ve věku 18 až 30 let, a pak také 3 300 náctiletých ve věku mezi 13 a 17 rokem, kde opět převažoval mužský element. Odpovědí se organizátorům průzkumu vrátilo 7 430, což je zhruba 39 %. A co že se podařilo zjistit?

Zvětšit Naprostá většina dnešních (amerických) hráčů ve věku 13 až 44 let má možnost hrát hry online a velká část z nich toho také využívá. Z platforem přitom dominuje PC. Konkrétně zpráva uvádí, že skoro 90 % respondentů vlastní některý ze tří systémů použitelných pro hraní online - tedy PC/Mac, PS2 a Xbox. 60 % tuto schopnost své platformy hojně využívá, přičemž významné procento vlastníků PS2 a Xboxů v takovém případě sáhne spíše po PC/Macovi, než právě po své konzoli, byť tuto možnost také nabízí. Navíc, skoro 10 % těch, kteří o sobě v průzkumu prohlásili, že hrají online hry, k tomu používá výhradně mobily. A to rozhodně není zrovna zanedbatelný výsledek, vzhledem k tomu, že je toto odvětví v podstatě ještě velmi mladé.

Studie dále odhalila, že online hráči vlastnící PC věnují této zábavě téměř 60 % svého času, zatímco zbylých 40 % času hrají hry offline. Přesně naopak je to s majiteli obou konzolí. Z online hráčů na PC/Macu mají relativní převahu muži (53 %) nad ženami (47 %). U konzolí je ten rozdíl mezi procentem mužů a žen se zálibou v onlinovkách podstatně markantnější - muži tvoří silnou 88 % skupinu, zbylých 12 % patří ženám. Průměrný čas, který hráči u online her stráví, je celkově 6,1 hodin týdně. Respondenti byli rovněž dotázáni, kolik času věnují i offline hrám. Z odpovědí vyšel průměr 5 hodin týdně.

korgull

Nejnovější články