Kauza s šedým dovozem anglických PES3 & SH3
zdroj: tisková zpráva

Kauza s šedým dovozem anglických PES3 & SH3

12. 12. 2003 22:22 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Máme tu zase jeden úsměvný paradox.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Ti, kdo dříve tvrdě brojili proti tzv. šedým dovozům her ze zahraničí, se nyní s vidinou vlastního zisku snaží těžit z toho samého a distribuují u nás fotbálek Pro Evolution Soccer 3 a horor Silent Hill 3 s anglickým manuálem, i když každý dobře ví, že oba tituly zde vydává CD Projekt s českým manuálem. Není to ostatně poprvé, stačí vzpomenout nedávnou kauzu třeba s Commandos 3, do jejichž lokalizace Cenega investovala nemalé prostředky a jiní toho zneužili masivní reklamní kampaní na anglický originál nabízený záměrně za dumpingovou cenu. CD Projekt se však s nešvarem v podobě ne úplně legálního dovozu nehodlá smířit a dnes večer k tomu na svém webu uvedl:

    Včera firma CD Projekt zahájila prodej her Pro Evolution Soccer 3 a Silent Hill 3 v anglické verzi s českým manuálem. Firma CD Projekt má na tyto hry výhradní práva na Českou republiku. Podle našich informací bohužel někteří neseriózní prodejci nabízejí i anglickou verzi hry s anglickým manuálem, která není určena k prodeji na našem trhu. Dodavatel těchto nelicencovaných kopií hry, významná česká distribuční firma, i přes naše upozornění dál porušuje naše autorská práva. Je to o to smutnější, že pracovník odpovědný za tuto distribuci se prezentuje jako seriózní partner a odběratelé mnohdy nevědí, že od něj kupují verze her bez autorských práv na naše území. Uvidíme, jaká bude reakce jeho nadřízených, že takto kazí dobré jméno své firmy... [více]
Dejte si tedy pozor, co a hlavně kde nakupujete (např. na Tiscali GameShopu jsou vždy oficiální verze), neboť právě u nedávno recenzovaného Pro Evolution Socceru 3 je správné pochopení ovládání nezbytné. Shodou náhod o tom pojednává i první část rozsáhlých tipů z pera Mickey Mouseho, které budou na Tiscali Games publikovány v horizontu pár dnů. Naleznete v nich užitečné rady týkající se ovládacích kláves, tréninku, obtížností, změn herního tempa, speciálních pohybů, práce s golmanem, střelby, rohových kopů nebo klamání tělem včetně názorné videoukázky.
zdroj: CDProjekt

jd

Nejnovější články