zavřít

<i>Insider o příčinách poruchovosti Xboxu 360</i>

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Zákulisní informace o důvodech častého výskytu rudého kruhu smrti - co je přesně způsobuje?

Chcete vědět, co způsobuje takzvaný "červený kruh smrti" na herních konzolích Xbox 360? Server 8BitJoystick udělal rozhovor s jedním z insiderů, o který se už dříve osvědčil jako spolehlivý zdroj zákulisních informací. Na otázku, co si myslí o reálné poruchovosti Xboxů 360, odpověděl, že je to okolo 30 procent všech konzolí. Pokud pravdivé, je to závratné číslo v porovnání s poruchovostí ostatních konzolí nebo spotřební elektroniky obecně, která by se měla normálně pohybovat do 1,5 procenta. Jenom toto čtvrtletí se údajně předpokládá, že Microsoft bude muset v rámci reklamačního řízení vyměnit 1 milion konzolí z nově prodaných kusů. U těch kusů, které se zdají být dobré a zatím fungují, pak záleží na tom, jestli jsou uchovávány v chladu nebo jestli jsou někde zastrčeny za policí, kde není dostatečná cirkulace vzduchu.

Jak totiž dále z rozhovoru vyplynulo, Microsoft se prý snažil výrobu i vývoj konzole urychlit, aby se dostal na trh před Sony a jejich PS3 a pokud možno, aby to stihl ještě do Vánoc roku 2006. To se sice podařilo a vybojoval si skvělou pozici na trhu, z níž těží dodnes, ale stalo se tak i na úkor několika závažných nedostatků v technickém návrhu, včetně poddimenzovaného chlazení (příliš mnoho tepla v malém prostoru). Celá lapálie měla dle insidera prapříčinu v nedostatečném počtu lidí/inženýrů, takže se problém nestihl adekvátně dořešit. Vedení si tehdy optimisticky myslelo, že se vše urovná takříkajíc "za pochodu" a celá situace se zvládne během několika prvních měsíců od uvedení konzole. Což se ale nestalo. Ironií osudu je, že těch pár inženýrů navíc by nikdy Microsoft nestálo tolik, jako ty nekonečné výměny a opravy vadných Xboxů.

zdroj: 8bitjoystick

cappy

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.