zavřít

<i>Fyzikální masakr - 1000 atomovek v enginu Crysis</i>

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak vypadá výbuch rovné tisícovky nukleárních barelů a proč zřejmě taková scéna v Crysis chyběla?

Existují různé způsoby, jak využít akční hru Crysis, resp. u ní přiložený Sandbox editor. Nejpopulárnější jsou zdá se různé hrátky s barely a s implementovanou fyzikou celkově. Po několika simulacích jaderných výbuchů, které se dokonce objevily ve starší upoutávce na CryEngine 2, jeden nadšenec nasimuloval výbuch 1000 atomových barelů ve vlastní přídavné mapě a zaznamenal to na video:


CryEngine2 výbuch tisíc atomovek

Scéna se prý renderovala 15 minut. Bez ohledu na to, že použitý počítač měl čtyřjádrový procesor Intel Core 2 Quad Q6600 na 2,4 GHz, 2 GB operační paměť RAM a grafickou kartu NVIDIA GeForce 8600GS. Jak si můžete ze záběrů všimnout, počítač měl dost. V obraze se objevuje řada artefaktů a jsou zřetelně viditelné i různé výpadky částí scény, snad způsobené nedokonalostí softwaru nebo tím, jak se kumulovaly chyby ve výpočtech.

Další podobné video níže zpočátku pojednává o standardních věcech typu hrátky s tankem či sesouvání postav korytem dolů, ale atraktivní je závěrečné srovnání, jak s růstem nastavených detailů roste i snižování framerate ve scéně, kde tlakovou vlnou po výbuchu atomovky realisticky odlétá celá střecha primitivního příbytku.


CryEngine2 tank & atomovka video

Byla vysoká HW náročnost tohoto efektu atomovky tím skutečným důvodem, proč nakonec v prvním Crysis žádná taková herní situace nenastala?
zdroj: GT

cappy

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.