Herní magazín GamePort končí svou činnost
zdroj: tisková zpráva

Herní magazín GamePort končí svou činnost

20. 11. 2002 18:18 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Pozorní čtenáři to možná zaregistrovali už koncem minulého týdne díky menšímu počtu novinek a pro mnohé z nich to bude smutná zpráva, ale je to bohužel tak.

Obrázek zdroj: tisková zpráva GamePort, jeden z trojice nejlepších domácích herních magazínů, končí k polovině prosince svou činnost. Dnes publikovaný článek GamePort se spojuje s GameZone se sice nese v diplomatickém duchu, že se jedná jen o migraci dvou herních serverů provozovaných Českým Telecomem, ale pokud umíte číst mezi řádky, dojde vám, že se ve skutečnosti se jedná o epilog nebo chcete-li závěť celého GamePortu.

    Drtivá většina článků z našich databází bude přesunuta na herní server GameZone. [...] Počínaje momentem, kdy bude vše přesunuto, budou domény přesměrovány na odpovídající sekce serveru GameZone, které budou dále spravovány redakčním týmem serveru GameZone. Co bude tedy s GP v nejbližší budoucnosti? Do doby, než bude dokončena výše zmiňovaná operace, najdete na GamePortu stejné články, jako dosud, ovšem nové texty budou vycházet pouze v omezeném počtu, jednoho až dvou článků denně. [...] Doufáme, že jste si za ty dva roky, během kterých se na GamePortu objevilo přes 5 000 článků, našli na našem serveru to, co jste hledali... [více]
GamePort původně vznikl před několika lety jako amatérský projekt, který nejprve sdružoval linky na recenze publikované na českých herních webech. Poté však přešel pod křídla magazínu Svět Namodro, začali na něm pracovat dva lidé na plný úvazek a postupem času se vypracoval na obsahově kvalitní zpravodajský server. Ačkoli jeho koncepce byla stejná jako Tiscali Games nebo BW, dlouho trpěl nevhodným designem a hlavně tím, že o něm řada lidí vůbec nevědela kvůli relativně malé propagaci (narozdíl od GZ).

Osud GamePortu se začal naklánět koncem léta, kdy začala restrukturalizace divize Imaginet Českého Telecomu a byl propuštěn Daniel Dočekal, zakladatel Světa Namodro a jeho hlavní tvůrce (viz detaily od kolegy Mirka Zemana na Lupě). Od té doby nevypadala budoucnost příliš růžově a podle neoficiálních informací se Českému Telecomu začalo zdát přepychem, že vlastní dva na první pohled podobné herní servery. Proto a kvůli dalším důvodům se vedení ČT údajně rozhodlo zrušit GamePort a nechat si pouze GameZone, která je svým primárním zaměřením na multiplayerové klání po internetu dost odlišná, ale má několikrát větší návštěvnost než GP a to hraje v takových případech hlavní roli. Ačkoliv se jednalo o konkurenci a měli bychom z něčeho takového velkou radost, není tomu tak a přejeme autorům GamePortu více štěstí a lepší managment v novém působišti, ať už to bude kdekoliv.
zdroj: GamePort, vlastní zpráva

jd

Nejnovější články