zavřít

Guillermo del Toro se Insane nevzdává, chtěl by Valve

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Před dvěma lety bylo THQ někde trochu jinde a mělo trošku jiné plány. Vydavatel sice už tehdy směřoval dolů a pořád ne a ne najít ve svém portfoliu pořádné pecky, ale plány měl zajímavé. Mezi ty nejzajímavější se určitě počítala i nová herní trilogie Insane, kterou měli dělat Volition (Red Faction, Saints Row) ve spolupráci s režisérem Guillermo del Torem (Blade 2, Hellboy 1 a 2, Faunův Labyrint...). Bohužel se THQ dostalo do problémů a Insane si vytáhlo krátkou slámku. Šance na oživení Insane pořád ale existuje a del Toro hru udělat chce, i když to bude ve spolupráci s jinými vývojáři.

Naštěstí se po oficiálním zrušení Insane u THQ převedla práva zpátky na del Tora, takže si s tím může režisér dělat co chce. A on chce hru. Vollition jsou už mimo hru - v současné době mají plné ruce práce se Saints Row 4. A tak del Toro hledá vhodného vývojáře. Jenže kdo bude mít čas na tříáčkovou trilogii pro next gen? Se současnou generací konzolí už v tomhle případě myslím počítat nemusíme. Proto nebude asi moc lehké najít vývojáře, kteří by na tohle měli čas, kapacity a zdroje.

Koho by si pan režisér nadcházejícího sci-fi Pacific Rim představoval? Valve. To by bylo podle něj to ideální vývojářské studio, se kterým by chtěl na Insane spolupracovat. Je prý velký fanoušek Valve her a u něj doma prý měli naprosto zásadní rodinné zážitky u Portalu a Left 4 Dead. Takže asi hraje celá del Torovic rodinka.

Režisér je dokonce takový fanda Valve, že do svého příštího filmu obsadil i Ellen McLaine, která namluvila jednoho robota. Kdyby vám jméno Ellen McLaine nic neříkalo (ne, nemá nic společného s Johnem McClainem), tak vězte, že tahle paní namluvila GLaDOS a ta samá GLaDOS bude mluvit i v Pacific Rim.

“Insane bylo oficiálně zrušeno tak před dvěma měsíci, teď to probíráme s jinými vývojáři. Když mi něco nevyjde jednou cestou, tak se snažím přijít na jiný způsob, pokud tu věc vlastním a mám nad tím kontrolu. Insane se nevzdávám, je to opravdu nádherná věc,” řekl Guillermo del Toro na Comic-Conu v New Yorku v rozhovoru pro Kotaku.

Tagy: horor akční adventura next gen

Zdroje: Kotaku

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.