Football Manager 2009 a jeho ochrana
zdroj: Archiv

Football Manager 2009 a jeho ochrana

25. 11. 2008 21:21 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

"Zázračný" protipirátský systém Uniloc odmítá hráče pustit do hry. Nenastal už čas na změnu přístupu? + UPDATE

zdroj: Archiv Aktuální Football Manager 2009 neobsahuje pouze novou 3D grafiku, ale oproti minulým ročníkům také úplně odlišný systém protikopírovací ochrany. Pro řešení s názvem Uniloc se autoři ze Sports Interactive rozhodli po sérií úniků pirátských verzí jejich dřívějších titulů – dělo se tak často i několik týdnů před samotným vydáním, což jim samozřejmě velmi ublížilo. Uniloc funguje na již klasickém principu internetové aktivace, aniž byste pak už museli mít disk v mechanice. Vše se řídí aktuálním datem, takže před vypuštěním hry na trh nespustíte ani instalaci.

V předstihu jsme byli tvůrci i SEGOU ujišťováni, že Uniloc neskrývá žádná skrytá překvapení. Že neinstaluje žádné přídavné programy, že se automaticky odstraní z disku po odinstalování hry a že je prý naprosto spolehlivý. Krátce po americké premiéře hry, která proběhla 14. listopadu, se však ukázalo, že to není tak úplně pravda. Nefunkční odemčení hry přes telefonní linky a problémy se špatně vytisknutými aktivačními čísly v manuálech, za které se autoři před nedávnem omluvili, jsou přitom to nejmenší. Ani Uniloc totiž není splněným snem všech obhájců tohoto způsobu DRM.

zdroj: Archiv Při vložení do mechaniky hra požádá o aktivaci přes Steam, aby vás vzápětí odkázala na program SoftAnchor, kde zadáte svůj unikátní klíč. Problém je ten, že při příštím spuštění o to občas požádá znovu. Snadno se pak může stát, že se na tom samém počítači kupříkladu objeví hláška „Tento aktivační kód je již aktivní“. Minulý týden tak musel nespočet hráčů čekat, co se svým ochranným systémem Sports Interactive udělají. Zatím mají pouze přetížená fóra – samozřejmě že stížnostmi na nefunkčnost Unilocu.

Takže výsledek veškerého snažení tvůrců je identický jako ve všech minulých kauzách. Piráti od poloviny listopadu vesele hrají, ale někteří poctiví hráči s originálkou pořízenou v zahraničí doteď zuří, protože si standardně zakoupený titul teď ještě nemohou zahrát. Také máte dojem, že přišel čas na změnu přístupu? Football Manager s českými titulky u nás vyjde 2. prosince – více v předchozím zpravodajství.

Update 26.11. - lokalizační manažer Milan Czarnowski z CD Projektu vše vztáhl do domácích podmínek: "U ceske verze nejsou chybne vytistene klice, hra se da bez problemu aktivovat bud pres Steam (coz vyuzije pravdepodobne drtiva vetsina uzivatelu) nebo pres Uniloc (pro hrace, co nemaji pripojeni k internetu). Aktivace hry pres telefon (Uniloc) funguje v poradku, bylo dukladne otestovano."

zdroj: Eurogamer, Nidzumi.com, vlastní

campercz

Nejnovější články