zavřít

Fáma o prodeji práv na STALKERa Bethesdě vrací úder

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Na konci letošního dubna přišla stránka Stalker-GSC.ru s informací, že  majitel GSC World Sergej Grigorovič prodal práva na STALKERa Betshedě. Ta to nekomentovala a sám Grigorovič tuto informaci na Facebooku popřel. Jeho bývalí zaměstnanci z GSC se mezitím pustili do promování svého chystaného titulu Survarium a svět běžel dál podle svých nerovných pravidel.

Nyní se však spekulace o prodeji STALKER práv Bethesdě vrací, tentokrát skrze blog post bývalého markeťáka 1C Sergeje Galyonkina, který se z „důvěryhodného zdroje“ dozvěděl, že Bethesda údajně opravdu může vyvíjet STALKER hru/hry, ale nemá zatím práva na kompletní STALKER universum.

Galyonkin to shrnuje lakonicky tak, že Bethesda může dělat STALKER hry, zatímco Grigorovič STALKER knihy, komiksy, filmy, seriály a ostatní merchandise. Galyonkin ještě dodává svůj názor, že Bethesda může mít s Grigorovičem předjednán kompletní transfer práv, tak jako to bylo mezi ní a Interplayem v případě Falloutu. I když, tam to pak dopadlo poněkud blbě…

Každopádně, Bethesda na dotaz RPS zareagovala dle všech očekávání „no comment“. Pokud tedy na tomto šprochu je pravdy trochu, tak si myslím, že oficiálně to ani jedna ze stran ještě dloooouho nepřizná. A pokud je to celé kachna, tak…je to vlastně úplně jedno.

Tagy: spekulace

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun,VG247

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.