zavřít

Deklarace základních práv kupujících PC hry

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Iniciativa tvůrců Galactic Civilizations obsahuje desatero vstřícných bodů vůči lidem, kteří si hry pořizují poctivě.

Ve snaze definovat určité standardy pro dosud rozhárané PC hry spatřil světlo světa dokument společností Stardock a Gas Powered Games, nazývající se Deklarace práv hráčů. Obsahuje celé desatero jistě velmi zajímavých a vůči zákazníkům vstřícných bodů, které se naopak nemusí zamlouvat některým distributorům či koncovým prodejcům. Měly by totiž především ochránit hráče před koupí zhusta nekompletních (ve smyslu zabugovaných) či nepříliš dobře podporovaných herních produktů. Co přesně je tedy obsahem zde zmiňovaného dokumentu?

  1. Hráči by měli mít právo vrátit hru, co jim na jejich počítači neběží, a dostat přitom nazpět celou částku, kterou do ní při nákupu investovali.

  2. Hráči mají právo požadovat, aby hra byla vydána v dokončeném stavu.

  3. Hráči mají právo po vydání hry na smysluplné updaty.

  4. Hráči mají právo na to, aby nebyli před hraním nuceni spouštět různé download managery a patchery.

  5. Hráči mají právo očekávat, že na oficiálně uváděných minimálních hardwarových požadavcích pro spuštění hry se na uvedené konfiguraci dočkají přijatelného hraní.

  6. K instalaci ovladačů nebo dalšího potenciálně škodlivého softwaru společně s hrami by nemělo docházet bez vědomí hráčů.

  7. Hráči by měli mít možnost opakovaného stažení poslední verze hry, která už byla v jejich vlastnictví.

  8. Na hráče by se ze strany vývojářů a distributorů nemělo nahlížet jako na potenciální kriminálníky či piráty.

  9. Hráči by pro hraní singleplayerové fáze hry neměli být nuceni se povinně připojovat k internetu.

  10. Hráči mají právo, aby se hry nainstalované na HDD počítače daly hrát bez nutnosti mít herní médium v DVD/CD mechanice (pak by se nestávalo to, co např. tento týden našemu autorovi Michalu Jonášovi, kterému se na čistě nainstalovaném PC nedetekovala originálka BioShocku v mechanice a problém ochrany SecuROM vyřešil až po celodenním úsilí zvláštním způsobem, spočívajícím v nutnosti resetovat BIOS počítače do základního nastavení).
Tak co na tuto iniciativu vzešlou od tvůrců Supreme Commandera, Space Siege a Galactic Civilizations říkáte? Některé body deklarace základních práv kupujících PC her jsou asi těžko dosažitelná meta, ale jiné zní velice rozumně a zainteresované strany by tady mohly dojít k žádanému konsensu. Otázkou zůstává, kdo z dalších výrobců her tuto myšlenku ve skutečnosti podpoří. Sem s vašimi názory...
zdroj: Shacknews

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.