PC verze Homefront, až vyjde letos v březnu, nabídne několik méně a několik více důležitých specifik oproti verzím pro konzole. Konkrétně to bude možnost volit mezi first a third person pohledem při ovládaní bojových prostředků a tři úrovně nastavení realismu pro ovládání helikoptéry (eso, veterán, zelenáč). To je zejména pro hráče, kteří mají rádi, když se s nimi hra nemazlí. Z tohoto důvodu je ve hře i speciální mód, kdy si můžete ovládání dopravních prostředků vyzkoušet nanečisto. Příjemně zní rovněž informace o podpoře joysticku pro ovládání vozítek, i když se na to konto začínáme logicky ptát, jestli si Homefront nehraje trošku zbytečně na českou Armu. V prvé řadě by to měla být lineární střílečka s multiplayerem.
V PC verzi hry se dále dočkáte podpory klanů, detailnějších pozápasových statistik a propracovaného managementu bojové jednotky. Chybět nebude ani nahrávání záznamů z multiplayerových soubojů, podpora dedikovaných serverů, podpora lokálního multiplayeru, uživatelské rozhraní upravené pro ovládání myší a pokud máte doma potřebný hardware (HW požadavky po rozkliku), můžete si Homefront zahrát na PC i ve 3D.
Demoverze Homefrontu se podle všeho nedočkáte, alespoň ne na PC. Tvůrci se zaštiťují obvyklým důvodem: všechnu energii a čas věnujeme odladění hry samotné. S nástroji pro tvorbu modifikací už to vypadá přeci jenom lépe. Aktuálně na ně tvůrci čas nemají, ale pokud o ně komunita po vydání projeví zájem, jsou připraveni je dát dohromady a amatérských snaživcům předhodit.
Z dalších informací stojí za vypíchnutí striktně zamítavé stanovisko k případné Linux verzi hry a důvod, proč Homefront nenabídne pokročilejší destrukci objektů ve hře: kreativní vedoucí projektu na to konto dodal, že by možnost ničit ve hře objekty totálně rozhodila design spousty map, které jsou stavěny s ohledem na boj pěšáků proti tankům a jiným mašinám hromadnějšího ničení.
Na konec ještě tvůrci ze studia Kaos zveřejnili oficiální HW požadavky hry, jako odpověď na ne zcela přesné informace z minulého týdne:
Minimální sestava
OS: Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7
CPU: Intel Pentium Core 2 Duo 2.4 GHz nebo AMD Athlon X2 2.8GHz
RAM: 2 GB
Grafika: Gr. Karta s podporou Shader Model 3.0 a 256MB paměti - NVIDIA GeForce 7900GS nebo ATI Radeon 1900XT
HDD: 10 GB volného místa
Doporučená sestava
OS: Windows Vista nebo Windows 7
CPU: Intel nebo AMD Quad Core 2 GHz+
RAM: 2 GB
Grafika: NVIDIA GeForce 260 nebo ATI Radeon 4850
HDD: 10 GB volného místa
Doporučená sestava pro hraní v 3D
OS: Windows Vista or Windows 7
CPU: Intel Core i7 processor
Grafika: 3D kompatibilní karta série NVIDIA GeForce 480/570
3D: NVIDIA 3D Vision Kit, 3D Vision-Ready monitor
RAM: 2 GB
HDD: 10 GB volného místa