zavřít

Bývalý vůdce Razoru 1911 odsouzen na 4 roky

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Podle dnešní zprávy na GameSpotu byl bývalý vůdce známé pirátské skupiny Razor 1911 odsouzen soudem v Oaklandu na 50 měsíců do vězení.

zdroj: Archiv

zdroj: Archiv Seana Michaela Breena z Kalifornie vinila obžaloba z toho, že v uplynulých letech prodával cracknuté hry pro PC a konzole v hodnotě necelého půlmilionu dolarů. Masivními transakcemi peněz z pirátských obchodů na internetu na sebe upozornil úřady a policii, která ho společně s dalšími čtyřiceti lidmi zatkla v rámci tajné operace Buccaneer. Tak vysoký trest asi nikdo neočekával, neboť vloni byl v podobném procesu jeden člověk odsouzen "jen" na 18 měsíců.

Zajímavý na této kauze je hlavně způsob, jak skupina Razor 1911 v minulosti sháněla některé hry. Ty obvykle cracknula, vypustila na pirátskou scénu a prodávala na černém trhu dříve, než se dostaly standardní cestou na pulty amerických obchodů. Podle důkazů soudu a doznání osmatřicetiletého Breena získal v předstihu Quake, Command & Conquer: Red Alert, Terminal Velocity nebo Warcraft III jednoduše tak, že se vydával za recenzenta fiktivních herních časopisů a nechával si hry (resp. review-verze) posílat přímo od nic netušících vydavatelských firem.

Až bude dlouhodobý šéf Razoru propuštěn v roce 2009 z vězení, problémy pro něj ještě zdaleka neskončí. Vedle tříroční zkušební lhůty bude muset navíc zaplatit odškodné 690 tisíc dolarů svému bývalému zaměstnavateli Cisco Systems, přes nějž spolu s dalšími lidmi falšoval objednávky hardware.

zdroj: GameSpot

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.