Ace Attorney od Takaši Miikeho? Námitka!
zdroj: tisková zpráva

Ace Attorney od Takaši Miikeho? Námitka!

5. 6. 2011 12:08 | Téma | autor: Marek Král |

Ano, ten Miike Takaši, v jehož filmech je většinou všechno na kaši. Stačí vzpomenout na japkárnské pecky Dead or Alive: Hanzaisha, Ichi the Killer či z minulého roku vynikajících 13 zabijáků; Takaši Miike se s tím prostě a jednoduše nemaže. Nebo vlastně maže, ale to už opisuji krvavou křivku a jaksi se tu cyklím. STŘIH. Tento 51letý japonský režisér, který se narodil na předměstí Osaky pro vášeň zvanou „motorky a neukázněnost“, se filmem začal aktivně protloukat od svých 18. narozenin. Na jeho vlastní filmy jsme si nicméně museli počkat do raných 90. let, kdy už se pomaloučku polehoučku profiluje jeho zběsilost.

Letos v Cannes představil Takaši Miike svůj nový film Hara-Kiri: Death of a Samurai 3D, jehož hned úvodní scéna nezapře umělecký rukopis – samuraj provádějící v dlouhém záběru rituální sebevraždu harakiri tupým bambusovým mečem. Režisér o filmu poskytl kraťoučký rozhovor pro Huffington Post, který je k přečtení zde. Pomineme-li Takašiho zajímavá a chytrá slova o samurajích a sebevraždách, videoherního fanouška tak beztak práskne do očí závěr rozhovoru: „Ale v jeho příštím filmu už tolik krve ‚nebude‘: ‚Jde o velmi lehkou komedii, co teď natáčím, takové soudní drama opírající se o jednu Nintendo DS videohru.‘“

Další podrobnosti o filmu bohužel nejsou. Kromě plánovaného roku uvedení do japonských kin (2012) a místa, kde se film natáčí (hlavní město Kóbe prefektury Hjógo), náš režisér mlčí. Nezbývá než se zamyslet, co z takhle ďábelského sňatku může vzejít. Objection! Námitka se zamítá, pane Wrighte… alespoň do dne premiéry.

Nejnovější články