Máte námět či připomínku? Napište nám
Warhammer Online - převtělení stolní hry
zdroj: Archiv
Dojmy z hraní

Warhammer Online - převtělení stolní hry

24. 12. 2002 12:12 | autor: Redakce Games.cz |

Výrobce stolních fantasy her Games Workshop a britské vývojářské studio Climax zadělávají na novou MMORPG Warhammer Online, která by se dala označit za počítačovou předělávku oblíbené stolní hry Warhammer.

Ta je nyní k dostání v sedmi světových jazycích a Games Workshop na ní už vydělala desítky milionů dolarů. Warhammer Online by měla ale nabídnout ještě více. Se svou postavou, kterou si budete moci vybrat z ras jako lidé, Elfové, Halflingové či Ogrové nebo Dwarfové, se vydáte na putování rozlehlým fantasy světem. Ten se bude rozprostírat mezi Marienburgem na severu po Nuln na jihu, ohraničen řekou Reik a Altdorfem na východě a Šedými horami na straně západní. Na tomto území ale hráči najdou mnohem více než ve stolní hře, a to i co se týče ras, zbraní a předmětů. Některé rasy v základní verzi Warhammer Online nebudou, hlavní manager Robin Dews však podotýká, že s rozšiřováním světa a přidáním nových území jako třeba Paravon se do hry dostanou i lesní Elfové nebo Bretonniani.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

Co se týče výzbroje a výstroje, neměly by chybět meče, sekery a halapartny, ale očekávat prý máme i pistole a pušky. Z ostatních položek bychom prý měli narazit na všechny důležité věci, které používala středověká Evropa (1200-1600). Samostatnou kapitolou je pak poměrně složitý systém magií, které bude odlišovat osm různých barev, různě se projevujících na různých místech. Každé kouzlo navíc ve Warhammeru ubere svému majiteli část energie, například takový fireball spotřebuje 100 magických jednotek bez ohledu na to, kdo jej použil. Co však bude na postavě vyvolávače záviset je rychlost, s jakou se kouzlo projeví. Speciální součásti magie ve hře bude i tzv. Warpstone, jehož vlastní magické pole ovlivní vaše kouzla. Zajímavostí se jistě stane i možnost pracovat se zvířaty, která se bude přímo odvíjet od "kariéry", kterou si pro svou postavu vyberete. Můžete si tak vycvičit psa nebo třeba jezdit světem Warhammeru na koni. O celé hře by se dalo povídat jistě ještě dlouho, ale protože u nás přece jen MMORPG nejsou tak rozšířeným žánrem, necháme si další informace na jindy. Času bude jistě dost, vždyť Warhammer Online nevyjde dříve jak než koncem roku 2003.

kate

Nejnovější články