zavřít

Eon of Tears - dlouhá je cesta lidstva

- Dojmy z hraní autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nejprodávanější kniha světa se stala předlohou nové role-playing hře od Evillusion.

Koneckonců, za ta staletí, co toto dílo koluje světem, se jeho střípky objevovaly v mnoha a mnoha různých odvětvích lidského konání a bylo jen otázkou času, kdy dojde i na počítačové, resp. videohry. Samozřejmě, že už zde bylo a je dost herních titulů, kterých se v menší či větší míře dotkla tatáž múza, ale žádný z nich (alespoň pokud vím) nebyl tak přímou adaptací příběhů doprovázejících lidstvo odnepaměti. Pokud to ještě někomu nedošlo, tak řeč je o Bibli a hra, která se stane svým způsobem jejím prvním moderním zpracováním, dostala jméno Eon of Tears. Možná některé zapřísáhlé ateisty či odpůrce čehokoliv, co se dotýká duchovního života člověka, polilo horko a odpor k této hře ještě dříve, než se o ní dozvěděli více nebo se podívali na prvních pár obrázků. Pak nezbývá než zkonstatovat, že tito lidé možná přijdou o víc, než si nyní dokáží představit.

I když Eon of Tears vychází z biblických témat a provede vás všemi v Bibli popisovanými epochami od vzniku až po zánik života na Zemi, nejde o žádnou náborovou akci zfanatizovaných jedinců. A i když je jejím ústředním motivem boj dobra proti zlu či naopak, v rolích mnoha známých postav jako Mojžíš, Ježíš, ad. si budete moci vesměs volně určit, zda se vydáte cestou dobra a budete všem pomáhat a zachráníte svět od jistého zániku anebo se naopak přikloníte na stranu zla, stanete se jedním z biblických jezdců přinášejících apokalypsu, budete zabíjet, ničit a celý svět prostě potopíte do temnoty. Tedy vlastně ne tak úplně. Pokud budete v roli Ježíše, žádné divočiny nečekejte. Tato postava bude mít svá vzhledem ke kontextu pochopitelná omezení. Příběh hry vás neušetří jeho chůze po hladině, ukřižování ani znovuvzkříšení.


nové obrázkykompletní galerie

Eon of Tears je příběhem mladého chlapce, který je obdařen zvláštním darem. On sám z toho není příliš nadšen, ale dokáže (proti své vůli) skrze astrální projekce uvádět do života ty nejvýznamnější postavy a vidět, co ony viděly, dělat, co ony dělaly a poznávat a rozumět lépe textu, který mnozí lidé považují za zákon nad zákony. Lidé, kteří v jeho mysli ožívají, mají různé schopnosti, setkávají se se všemi druhy nepřátel, mluví s nejrůznějšími bytostmi včetně démonů a andělů, a každý z nich má svůj vliv na osud lidstva.

Tvůrci si dávají záležet na nelineárnosti hry a velikou pozornost věnují i grafické stránce, což je patrné i z toho mála, co je vidět v naší galerii. Je třeba říci, že nejde o RPG ve stylu Diabla, protože většinu hry strávíte z vlastního pohledu a pouze v soubojích se přepnete do pohledu třetí osoby. Co se týče bojů, ty budou více než real-time tahového charakteru (rovněž budete moci hru stopnout a nadiktovat své postavičce další rozkazy), přičemž budete mít k dispozici různé realistické zbraně, ale i magii. Když už jsme u těch kouzel, hra vám představí editor kouzel, který vám dovolí vybrat a změnit některá nastavení kouzel - jako barvu, efekty, pohyb, rychlost, apod.. Svou úlohu sehraje v soubojích i prostředí, ve kterém se budete nacházet, lze totiž využít různých přirozených překážek jako stromů, vody, ad. a pokusit se tak získat výhodu nad nepřítelem.

Eon of Tears bude dosti originální hrou ještě i v mnoha dalších ohledech. Zaujmout by měla mladé i starší hráče a své by si v ní měli najít, jak příznivci RPGéček, tak ti, co fandí spíše akčním, nebo hororovým hrám. Titul to bude pouze single-playerový a první hratelné demo si budete moci vyzkoušet letos v listopadu. Multiplayer ale není vyloučen v jejím dalším pokračování. Datum vydání Eon of Tears zatím nebyl zveřejněn.
zdroj: GameSpy

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.