zavřít

Wayward Terran Frontier je obrovské vesmírné RPG s českou stopou

Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Kdysi existoval nápad na hru Wayward Terran Frontier - kooperativní explorativní RPG hru zasazenou do nekonečných galaxií ve vesmíru. Kickstarter tehdy bohužel nedopadl, ale vývojáři díky němu získali nového grafika, sedli si a projekt od základů přepracovali. Hra se nyní jmenuje Wayward Terran Frontier: Zero Falls, na Kickstarteru už uspěla a ruce k dílu přidal i český vývojář. Z multiplayerovky je teď singleplayerové RPG, ve kterém je prozkoumávání vesmíru stejně důležité, jako dobrodružné/akční prvky.

Ve hře však nechybí ani obchodní prvky a velení masivním vesmírnými lodím s upravitelnými a zničitelnými interiéry. Obrovský sandbox, který je poháněný příběhem, můžete kdykoliv volně prozkoumávat - nalodit se na cizí loď, sebrat náklad, začít střílet, nebo jen mírumilovně poletovat a objevovat. Chvílemi to zní skoro jako nízkorozpočtová verze No Man's Sky, ale až praxe ukáže, jak jsou si obě hry v jádru podobné.

Vesmír Wayward Terran Frontier: Zero Falls není prázdný a velmi často v něm narazíte na NPC frakce, které nehodlají jen tak přešlapovat na místě. Každá frakce má vlastní motivaci, takže může obchodovat, hlídat perimetr, těžit, budovat a klidně i bojovat s nějakou jinou.

Samozřejmě se do uvedeného koloběhu můžete zapojit, ale když si vyhlédnete opuštěnou posádku se zajímavým nákladem, nesmíte se divit, když daná frakce povolá posily a bude chtít získat zpátky to, co jí patří.

Hra běží na vlastním enginu, který toho umí opravdu hodně: zvládá procedurálně vytvářet galaxie s "triliony hvězdných systémů a kvadriliony planet a unikátních lokací". Jak se všechny lokace zalidní a kolik jich vlastně hráči reálně uvidí, zjistíme až po vydání.

Procedurálně se zpracovávají i interiéry, takže není problém navrhnout loď dle svých představ. Nejste tedy nijak vázáni na několik předem připravených plavidel. Vesmírné lodě navíc nemají žádné "zdraví" - to má posádka. Jakmile zabijete posádku, odstavíte tím i celou loď. Stačí se tak jen šťastně trefit například do reaktoru, způsobit velký požár a je po starostech.

Pokud byste chtěli vývoj hry podpořit, můžete zavítat na Kickstarter. Tvůrci si řekli o 20 tisíc dolarů a v tuto chvíli mají přes 28 tisíc. Cíl tedy splnili, ale do konce kampaně zbývá ještě necelých 8 dní, takže přispívat pořád můžete. Stejně tak lze navštívit i oficiální stránky a jejich vlastní obchod. V brzké době pro vás také chystáme nový díl Tea Clubu, ve kterém si budete moct poslechnout názory a zkušenosti jednoho z vývojářů Wayward Terran Frontier: Zero Falls.

Tagy: vesmírný

Zdroje: Kickstarter

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.