Vyšel prototyp survival sandboxu EarthFall s vývojem otevřeným komunitě
zdroj: tisková zpráva

Vyšel prototyp survival sandboxu EarthFall s vývojem otevřeným komunitě

11. 3. 2016 13:34 | Preview | autor: Adam Homola |

Explorativní survival sandbox EarthFall začal svůj život v únoru jako pouhá třicetidenní vývojářská výzva. Po měsíci práce přišli vývojáři s hratelným prototypem, který prodávají na webu za pět eur a inspirují se u modelu Minecraftu. Cena hry bude postupem času vyšší, ale všichni majitelé současné verze už nebudou muset nikdy nic připlácet a dostanou všechny budoucí updaty a rozšíření zadarmo.

Tvůrci totiž ve vývoji pokračují i po dokončení oné úvodní třicetidenní výzvy a plánují do hry přidat hromadu nového obsahu. A především udělat z pouhého prototypu plnohodnotnou hru. V aktuální verzi najdete lovení (a to jak z vaší strany, tak ze strany predátorů), crafting, sbírání materiálů, stavění, multiplayer s PvP módem, procedurálně generované světy a systémy pro počasí a teplotu.

EarthFall zdroj: tisková zpráva

Takřka kompletní vývoj hry můžete sledovat v pravidelných streamech na Twitch kanálu studia, který funguje už od prvního dne vývoje. Přestat v tom tvůrci nehodlají a tak může jít o zajímavý pohled do zákulisí vývoje nezávislé hry, navíc se zapojením komunity hned od začátku. Názory a zpětná vazba hráčů se prý do hry dostávají skutečně už od počátku vývoje.

Vzhledem k rané fázi vývoje a vůbec otevřené nátuře projektu není zatím jasné, kdy vyjde plná verze a na jaké platformy, kromě PC a Macu, se EarthFall dostane. Vše je zatím příliš čerstvé, ale zájemci si mohou hru zakoupit z oficiálních stránek a nebo sledovat její evoluci na Twitch.tv.

Nejnovější články