Vychytralá umělá inteligence z Warhound
zdroj: tisková zpráva

Vychytralá umělá inteligence z Warhound

15. 1. 2008 18:18 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Nejen tankem bude žoldák živ ve FPS od autorů Call of Juarez, kteří se soustředí především na nepřátelskou AI. + 2 OBRÁZKY

Dva obrázky s tankem připomínají first-person střílečku Warhound od Techlandu neboli tvůrců Call of Juarez. Ti si tentokrát dávají záležet především na umělé inteligenci protivníka, který se má chovat jako skutečný voják a ne jako panák, mechanicky opakující několik pohybů. Jak toho docílí? Základem je vypiplaná obličejová animace včetně gestikulování/mimiky, pohybujících se očí a držení těla. A pak je tu tzv. Integrated Combat Behavior System.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

Protivník bude mít k dispozici všechny základní pohyby: chůzi, otáčení se, plazení se, lezení, běh, překonávání překážek apod. Pokud ale bude mít v ruce pistol, půjde mu každý z těchto úkonů podstatně lépe než s těžkým kulometem. Když vás nepřítel spatří, rozhlédne se kolem a namísto zbytečně ukvapené střelby prvně zváží, zda se nemůže přikrčit, schovat v trávě, dostat se do lepší palebné pozice apod. Pokud se naopak AI bude cítit v bezpečí (např. schovaná za zdí), otevře palbu okamžitě, aby vás překvapila.

zdroj: Archiv


Warhound - starší AI video

A co když má nepřátelský voják zrovna v ruce odstřelovačku? Přece to do vás nenapere ze tří metrů! Raději si rychle vymění zbraň, a pokud by u sebe náhodou neměl ani pistoli, podívá se, zda se nějaká náhodou neválí poblíž, třeba u něčí mrtvoly. Třešnička navrch: podobně jako ve Far Cry budou nepřátelé v bezpečí odpočívat. Třeba si zapálí cigaretu nebo se pustí do opravy nejbližšího vozidla. Některé z animací vojáků ukazuje také (již starší) krátké video.

Warhound vyjde na jaře pro PC a X360, více se dočtete v nebo na homepage.
zdroj: homepage

levis

Nejnovější články