zavřít

Venetica ve znaku <s>srpu</s> kosy a kladiva

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Kdepak komunismus, vraťte čas do 16. století, přidejte černou magii a máte slibné RPG z Benátek.. + OBRÁZKY

Asi nikdo si nedovede konkrétněji představit, jak přesně vypadaly Benátky před několika sty lety, nicméně málokdo by v představivosti došel tak daleko, aby uvažoval o zubatých banditech a přerostlých krabech. Natožpak, aby se odvážil představit městskou dívku Scarlett, která se právě dozvěděla, že je dcerou samotné Smrti. Tak zní premisa akčního RPG Venetica, jehož dějové pozadí již rozebráno bylo.

Scarlett se postupně naučí řadu vymožeností: budete s ní moci vstoupit do podsvětí mrtvých (nejspíš něco na způsob alternativní dimenze z posledního Silent Hillu) a rozmlouvat s mrtvými. Za zabití každého protivníka obdržíte zkušenostní bodíky, které se tradičně vymění za nové skilly. A časem se rozroste i zbraňový arzenál, kosu nahradí obrovské kladivo, později meč a štít nebo kouzelná hůl.

V městských ulicích navíc narazíte na učitele, kteří vás za drobný peníz naučí nová komba nebo kouzelné triky se zbraněmi. Samotný systém soubojů pak má fungovat trochu v duchu klasické Zeldy, kdy si zacílíte protivníka a v bitvě kolem něj budete kroužit. Hra bude navíc rozlišovat rychlé útoky stiskem jednoho tlačítka i pomalejší a promyšlenější komba. Vedle toho se Scarlett bude moci navléci do různých typů brnění.


V pozdější fázi hry pak hrdinka nabude i tzv. smrtící moci, tedy jednotlivých schopností, jejichž působení se tak či onak protíná s úřadováním samotné Smrti. Scarlett se takto naučí na pomoc zavolat jedovaté havrany a ghouly, případně v nepřátelích kouzlem vzbudí paniku a hrůzu. Čas od času si také na pomoc půjde přivolat dvojici učitelů-duchů, kteří sena určeném mstě zhmotní a nějakým způsobem vám budou asistovat v plnění obtížnějších úkolů. Třeba s náročnou minihrou, která vyustí v odemčení pokladu v truhle.

Venetica vyjde příští rok pro PC a Xbox360 - více v dalších článcích:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Napříč italskými ulicemi ve Venetica  [2.9.2008 22:22 - levis]
Oznámení německého RPG Venetica  [28.5.2008 09:09 - levis]
zdroj: Gamespot

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.