zavřít

Válka frakcí proti sobě v Mortal Kombat X postaví všechny hráče z celého světa

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Většina bojovek se soustředí na souboje dvou postav, nanejvýš několikačlenných týmů. Tvůrci Mortal Kombat X ale povýší souboje na globální úroveň pomocí Faction Wars, do kterých se zapojí všichni. Od hardcore profesionálů a ostřílených veteránů série, až po sváteční hráče, kteří si dají sem tam nějaký ten souboj v příběhovém módu na nejjednodušší obtížnost. Hned na začátku hry si totiž vyberete frakci a vrhnete se v jejích barvách do války.

Frakcí je pět a svého favorita si mezi nimi najde jistě každý: Lin Kuei, Black Dragon, White Lotus, Special Forces a Brotherhood of Shadow. Faction Wars je totiž persistentní globální meta hra, do které přispívá svými výkony opravdu každičký hráč. Jak už jste asi pochopili, nemusíte hrát jen 1v1 ranked multiplayer. Klidně můžete procházet příběhový mód nebo hrát některou z challenge věží. Každým zápasem sbíráte body a zabitím nepřítele z jiné frakce získáte bodů výrazně víc.

Každá válka frakcí trvá týden. Na konci týdne se získané body sečtou a frakce s nejvyšším počtem bodů vyhrává. V rámci své frakce můžete navíc postupovat ještě po ranku nahoru a tím si odemykat odměny specifické pro danou frakci. Jádro hry tak zůstává bez ohledu na Faction Wars stejné - tento mód k odladěnému a ověřenému základu jen přidává globální meta nadstavbu, které se budou účastnit všichni. Když nebudete chtít, nemusíte si nějakých týdenních válek vlastně skoro vůbec všimnout. Ale naopak se do nich můžete klidně ponořit až po uši a soupeřit s ostatními, jít po vyšších rancích v rámci vlastní frakce a pak dostávat odměny. 

Kolem a kolem zní Faction Wars jako hodně slibný přídavek, který nic nerozbije, hráče kteří neřeší multiplayer nebude obtěžovat, a ostatním by mohl hru docela dobře oživit.

Mortal Kombat X vyjde 14. dubna 2014 pro PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One a Xbox 360.

Tagy: online akční bojovka

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.