V originálním RPG Jack and Casie se staráte o inventář, zatímco hrdinka místo vás kosí monstra
zdroj: tisková zpráva

V originálním RPG Jack and Casie se staráte o inventář, zatímco hrdinka místo vás kosí monstra

26. 10. 2017 17:31 | Preview | autor: Václav Pecháček |

Někdy mám pocit, že ve hrách jako Diablo II trávím víc času přehrabováním se v inventáři než kosením zombíků. Přece nenechám na zemi ležet krásnou magickou sekeru, když by stačilo přesunout tyhle tři prsteny dolů, vypít jeden lektvar, zahodit dýku, kterou nepotřebuju... Každý, kdo někdy hrál nějaké RPG, asi ví, o čem mluvím. A na Kickstarteru se právě zjevila hra, která ze správy inventáře udělala své hlavní lákadlo. Divný nápad? Trochu ano, ale zároveň zjevně velice populární. Jack and Casie totiž během jediného dne vybrali požadovanou částku a vesele se řítí dál.

Pravda, nezávislé studio Shoutscion si zažádalo o nepříliš závratných 14 tisíc dolarů, ale i tak jde o pěkný úspěch. Ale o čem že hra vlastně je? Slečna Casie běží zleva doprava a střílí všechno, co jí přijde do cesty, jenže vy nehrajete za Casie, nýbrž za jejího úložného robota Jacka. Sbíráte ze země kořist a organizujete ji tak, aby k ní mladá hrdinka měla vždy co nejlepší přístup. A svým tetrisem také rozhodujete, kterou zbraň v dané situaci použije.

Když jí vlevo nahoru, odkud si nejradši bere své bouchačky, strčíte brokovnici, pak bude Casie pálit brokovnicí. Když tam bude vrhací nůž, vzduchem za moment zasviští ocelová čepel. Vy byste svým výběrem pochopitelně měli reagovat na to, jaký nepřítel se proti vám zrovna nachází. Ale to není zdaleka to jediné – zároveň můžete rychlou kombinací předmětů například uvařit jídlo, které slečince doplní životy.

Jde tak o to, abyste si prozíravě vybrali, co s sebou chcete tahat a co radši necháte ležet na zemi, a pak také o to, abyste to všechno efektivně splácali dohromady. Samozřejmě může dojít i k fatálním chybám, když například Casie špatným způsobem podáte ruční granát a ona po soupeři hodí pojistku. Výsledky takového přehmatu jsou poněkud explozivní.

Inu, velmi originální koncept. Kdybyste snad na podobné novoty nebyli zvědaví a radši si zahráli obyčejnější RPG, i tak můžete Jackovi a Casie držet palce. Pokud totiž autoři vyberou 80 tisíc dolarů, hodlají jako nadstavbu vytvořit druhou kampaň, v níž už Casie ovládáte přímo. Budete v tu chvíli zároveň zodpovědní za inventář, nebo bude nutné se spolehnout, že vám Jackova umělá inteligence podá něco užitečného? To zatím nikdo neví. Jisté ale je, že pakliže druhá kampaň vznikne, budete si ji nejprve muset odemknout úspěchem v té první, netradiční.

Hru obdržíte, pokud kampani přispějete aspoň patnácti dolary. Hotovou verzi můžete očekávat přibližně v březnu 2019, což je natolik konzervativní odhad, že by se z Jack and Casie snad neměl stát další příběh stokrát odloženého crowdfundovaného projektu. A kdybyste se nemohli dočkat, nebo si chtěli napřed vyzkoušet, co že to vlastně vývojáři kuchtí, k dispozici je volně stažitelné demo.

Nejnovější články