zavřít

V dunegonu Crawl bojujete proti třem hráčům v rolích monster

PC

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Různých nezávislých roguelike dungeonů byste na Steamu našli víc, než byste vůbec stihli odehrát, ale Crawl chce z řady vystoupit poměrně jednoduchým a zároveň zajímavým konceptem. Jde o akční roguelike RPG/dungeon šitý na míru pro lokální multiplayer až čtyř hráčů. Na klasickou kooperaci čtyř hrdinů ale zapomeňte. V Crawl je to o jednom hrdinovi a třech monstrech.

Sami vývojáři popisují hru mimo jiné také jako beat'em up a zběsilou akci zároveň a jakkoliv pohání srdce hry mechaniky jako ze starých RPG, v jádru je to pořád arkádová hra. Jeden hráč se ujme role hrdiny prozkoumávajícího náhodně generovaný dungeon plný pastí a monster. Vtip je v tom, že monstra zde neřídí více či méně chytrá umělá inteligence, ale vaši více či méně chytří kamarádi.

Pokud jeden z nich v roli monstra zabije vás jako hrdinu, stává se hrdinou on. Cílem celého cyklu je nastřádat dostatečné množství zkušeností a kořisti a vydat se na finálního bosse. Opět sám. Jeho umělou inteligenci zde totiž opět nahrazují tři hráči, kteří velké monstrum ovládají společně.

Crawl vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One už 11. dubna. Hra je už nějakou dobu dostupná na Steamu v programu předběžného přístupu a soudě dle uživatelských recenzí je o co stát. Cena se po vydání měnit nebude a zůstane stejná jako nyní, tedy 15 eur.

Tagy: akční RPG multiplayer roguelike

Zdroje: tisková zpráva, Steampowered

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.