zavřít

V dunegonu Crawl bojujete proti třem hráčům v rolích monster

Windows

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Různých nezávislých roguelike dungeonů byste na Steamu našli víc, než byste vůbec stihli odehrát, ale Crawl chce z řady vystoupit poměrně jednoduchým a zároveň zajímavým konceptem. Jde o akční roguelike RPG/dungeon šitý na míru pro lokální multiplayer až čtyř hráčů. Na klasickou kooperaci čtyř hrdinů ale zapomeňte. V Crawl je to o jednom hrdinovi a třech monstrech.

Sami vývojáři popisují hru mimo jiné také jako beat'em up a zběsilou akci zároveň a jakkoliv pohání srdce hry mechaniky jako ze starých RPG, v jádru je to pořád arkádová hra. Jeden hráč se ujme role hrdiny prozkoumávajícího náhodně generovaný dungeon plný pastí a monster. Vtip je v tom, že monstra zde neřídí více či méně chytrá umělá inteligence, ale vaši více či méně chytří kamarádi.

Pokud jeden z nich v roli monstra zabije vás jako hrdinu, stává se hrdinou on. Cílem celého cyklu je nastřádat dostatečné množství zkušeností a kořisti a vydat se na finálního bosse. Opět sám. Jeho umělou inteligenci zde totiž opět nahrazují tři hráči, kteří velké monstrum ovládají společně.

Crawl vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One už 11. dubna. Hra je už nějakou dobu dostupná na Steamu v programu předběžného přístupu a soudě dle uživatelských recenzí je o co stát. Cena se po vydání měnit nebude a zůstane stejná jako nyní, tedy 15 eur.

Tagy: akční RPG multiplayer roguelike

Zdroje: tisková zpráva, Steampowered

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.