Máte námět či připomínku? Napište nám
V Cargo Commander budete sbírat, lootovat a střílet ve vesmíru
zdroj: Archiv
Preview

V Cargo Commander budete sbírat, lootovat a střílet ve vesmíru

2. 11. 2012 16:58 | autor: Adam Homola |

Sympatických indie her není nikdy dost a takhle pěkných, jako Cargo Commander, takových je jako šafránu. I když i třeba Valve je nezávislé studio, tak Serious Brew, kteří mají Cargo Commander na starosti, jsou tuplem nezávisláci - jsou to jen dva kluci, kteří tuhle svoji první hru dali dohromady za dvacet měsíců. Chtěli tím vzdát poctu sci-fi filmům z osmdesátých let, hlavně britské klasice Outland. Proto nás tu nečeká žádné fantasy, ale sci-fi, kde budete mít na starosti kontejnery a jejich náklad. Spíše než nějaká strategie je to ale akční plošinovka.

Že se vám Cargo Commander jen tak neohraje, by měly zajistit náhodně generované úrovně. Nevypadají ale komplexně jako v některých RPG hrách - jde v podstatě jen o ty kontejnery. Budou se postupně přisávat k vaší základně a vy je můžete prozkoumávat. Musíte prozkoumávat. Vaší motivací je cesta domů a čím víc nákladu získáte, tím rychleji se domů dostanete. Náhodně vygenerovanou úroveň si navíc můžete libovolně pojmenovat a sdílet s přáteli, které pak budete moct ve hře vylootovat.

Každý kontejner má zničitelné prostředí, takže se nemusíte omezovat na nějakou předem připravenou cestičku, ale bude na vás, kudy se rozhodnete jít. K tomu vám bude dopomáhat velký vrták na ruce, který se jmenuje moc hezky Fistcannon, a připomíná trochu ruční vrták z Bioshocku. V Cargo Commander ale bude víc multifunkční, než tomu bylo v dílku od Irrational Games. Budete moct vrat i střílet, a že bude na co. Samozřejmě nejste jediní, kdo chcete pro sebe získat náklad kontejnerů - prozkoumávání a sbírání vám budou znepříjemňovat potvory.

zdroj: Archiv

Trailer na Cargo Commander

Aby to bylo ještě zábavnější, tak každý level/kontejner má své vlastní online žebříčky, takže se budete moci přetahovat s kamarády a ostatními o to, kdo byl v dané úrovni lepší. Pokud není kompetetivní hraní zrovna váš šálek čaje, tak se nemusíte bát. Ve hře bude přítomen i Journey Mode, který vám umožní prozkoumávat nové a nové kontejnery - nebudete se muset bát černých děr a podobných nástrah.

Chybět nebudou ani lehké RPG prvky - z kontejnerů budete moct sesbírat přes 80 různých věcí, přičemž zbraně a nástroje půjde vylepšovat, z čehož se časem stane nutnost. Jinak v pokročilých kontejnerech nepřežijete. Kolem a kolem zní Cargo Commander jako docela příjemná jednohubka. Za 7 euro (teď zrovna v akci o trochu levněji) na Steamu se k ní můžete dostat už dneska.

Nejnovější články