zavřít

Trpělivý protivník z Call of Duty World at War

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vojáci schovaní v trávě a odstřelovači přivázaní na stromy, to je 2. světová v Tichomoří. + 7 OBRÁZKŮ

Na začátek potvrzení toho, co jsme odhadovali již s uniklých krabicových přebalů hry: sám producent hry totiž přiznal, že celým názvem se nový přírůstek do série válečných FPS bude jmenovat jen Call of Duty: World at War a že číslovka pět chybí z prostého důvodu, abychom si totiž uvědomili, že budeme hrát nejlepší díl v sérii.

Odvážná slova, ale nezbude, než autorům alespoň pro tuto chvíli věřit. Mimochodem, vývojáři z Treyarch prý každý svůj build posílají autorům čtyřky, tedy týmu Infinity Ward, a sbírají od nich cenné poznatky.

World at War se sice vrátí do druhé světové, ale jako hlavní trumf tentokrát přijde s kampaní v Tichomoří, kdy budete po boku americké armády krůček po krůčku tlačit Japonce z jimi obsazených ostrovů. Nejspíš paralelně s tím však poběží kampaň druhá, evropská, v níž coby Stalinův vojevůdce dorazíte nacistické Německo a mj. zažijete i pád Berlína. Co do velikosti obsahu mají být obě kampaně zhruba půl na půl.


A rozdíly mají být velké. Autoři původně prý jednoduše vzali naskriptovanou AI ze čtyřky a vtiskli ji japonským vojákům, ale pak jim došlo, že to takhle fungovat nemůže, a rozhodli se pro věrohodnější způsob a vlastní programování. Japonci budou totiž zcela jiným druhem nepřítele, diametrélně odlišným od prchajících a strachem posedlých Němců, jimž se Wehrmacht hroutí pod rukama.

Proto na vás třeba uprostřed džungle snadno vykouknou kamuflovaní japonští vojáci a začnou vaší jednotce pálit do zad. Brzy se naučíte, že nejjistější je si tahle překvapení odpustit a plamenometem všechnu trávu dopředu čistit.

Jindy budete procházet džunglí, prolezlou japonskými odstřelovači, kteří se tu přivázali na strom a několik dní čekají, až jim konečně někdo vleze na mušku. Tihle chlapíci by vám snadno ustřelili hlavu, ale budou schválně mířit na nohy a ruce - vědí totiž, že pro zraněného druha se jeho americký kolega spíš vrátí, a to znamená další terč.

Call of Duty: World at War vyjde dle slov produkce ještě letos na podzim pro PC, Xbox360, PS3 a Wii (předobjednat) - více v našem preview a předešlém zpravodajství.
zdroj: Videogamer, IGN

levis

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.