zavřít

Tajemná rukavice z Prince of Persia.

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Proč je "především cool" a teprve pak účelná a jak zachrání perskému princi život?

Perský princ v kreslené grafice zkrátka táhne a protože stále doznívají ozvuky nejrůznějších rozhovorů a střípků informací k Prince of Persia z letošních UbiDays '08, ještě na moment se mu věnujeme. Autoři třeba vyzradili, že drtivá většina hry bude zasazena do venkovních lokací, z nichž přijdete dovnitr kaňonu nebo do vysokých převýšení v horách. Výjimečně se pak přesunete dovnitř, jako třeba na zámku Highcastle (artwork), tyčícím se vysoko nad zkaženým světem.

Co se týče princovy tajemné rukavice, z video rozhovoru s designérem hry vyplývá, že v první řadě je to "především cool" a že rukavice má být jakousi podvědomou asociací s hrou, na níž si každý vzpomene (podobně jako na památný meč Clouda ze sedmičky Final Fantasy). Co se týče jejího využití, nakonec se budou všechny pohyby veskrze podobat již dříve zmiňovanému Grip Fall: princ skočí na zeď, chytne se drápy a buďto bude běhat podélně, nebo se případně spustí kamsi dolů.


dvojice nových artworků, další najdete v galerii

V případě, že princovi bude zbývat poslední život, navíc hrdina díky rukavici dovede uskočit k nejbližší stěně a odběhnout po ní, aby načerpal dostatek sil. Vývojáři dále potvrdili, že všechny animace ve hře budou čistě ručně kreslené (tzn. kompletně vypustili precizně nasnímaný motion capturing k Assassin's Creed). Po grafické stránce se můžete těšit také na černý kouř ve vzduchu, houstnoucí dle míry zkaženosti světa, nebo písek a prach poletující napříč rozlehlými prostranstvími.

Prince of Persia vyjde koncem roku pro PC, X360 i PS3 a definitivně neponese žádný podtitul, tzn. spekulované Prodigy zřejmě zůstane jen filmu - více v preview a předešlém zpravodajství:

Po boku družky v Prince of Persia Prodigy  [29.5.2008 14:14 - levis]
Prince of Persia Prodigy - UbiDays média  [28.5.2008 22:44 - jd]
Cestovatel z pouště v Prince of Persia Prodigy  [24.5.2008 14:14 - levis]
Prince of Persia Prodigy screenshoty  [22.5.2008 00:00 - levis]
Trojice artworků z Prince of Persia Prodigy  [19.5.2008 12:12 - levis]
zdroj: Videogamer, Gamesradar, Gamespot, IGN

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.