Super Mario Odyssey vyjde na konci října - podívejte se na E3 demo
zdroj: Archiv
Preview

Super Mario Odyssey vyjde na konci října - podívejte se na E3 demo

14. 6. 2017 11:30 | autor: Patrik Hajda |

Super Mario Odyssey nás překvapil už prvním trailerem, kde tvůrci představili pro sérii docela neobvyklé prostředí betonové džungle velkoměsta. Byli jsme zvědaví, co se z toho nakonec vyklube, a nový trailer z konference Nintenda ukazuje až překvapivě inovativní prvky v obrovském otevřeném světě.

Super Mario Odyssey uvede kníratého instalatéra do otevřeného 3D světa. Tentokrát vás ale nečeká pouze království houbiček, ale již zmiňované město New Donk City, měsíční či marsovská krajina, rozsáhlé zlatavé pouště, podvodní světy, dinosauří krajina a mraky dalších.

Každý z uvedených světů nabízí odlišnou grafickou stylizaci – dinosauři vládnou travnatým pláním s krásnými vodopády v poměrně malebné grafice, zatímco New Donk City působí velice realistickým dojmem (vzhledem k sérii) se všudypřítomnými žlutými taxíky. Dokonce se octnete v situaci, kdy s klasickým 2D Mariem pobíháte po 3D prostředí.

zdroj: Archiv

Příběh se opět točí kolem princezny Peach, jejíž svatbu se zlotřilým Bowserem musíte překazit za každou cestu. Po cestě k cíli vás čeká odhalování nespočtu tajemství a speciálních oblečků pro Maria, kdyby vás základní montérky náhodou omrzely.

Vůbec největší novinkou, která zásadně upravuje dávno zavedenou hratelnost, je váš nový společník – čepička Cappy. Cappy můžete hodit po nepřátelích, bednách a mincích, roztočit ji kolem sebe a vymanit se tak z obklíčení nepřátel nebo ji použít při skákání. Cappy také může změnit svou podobu s novým oblečkem. Zatímco v základu je to stará dobrá červená čepice, později se může změnit do podoby bílého cylindru nebo mexického sombrera.

Ještě důležitější vlastností Cappy je vtělování se do předmětů a postav po vzoru nového Prey. Mario se díky této schopnosti může proměnit na nepřátelskou houbu, žábu nebo létající bombu, ale taky do rybičky, člověka, auta, tanku nebo třeba dinosaura. Každá podoba by pak měla nabídnout jinou hratelnost, jiné zacházení s nepřáteli a odlišné přístupy k řešením hádanek.

Super Mario Odyssey je díky zajímavým inovacím titul, který si bude chtít zahrát každý majitel Switche, až hra vyjde 27. října.

Nejnovější články