Souboje na kola v RPG The Last Remnant
zdroj: tisková zpráva

Souboje na kola v RPG The Last Remnant

13. 10. 2008 16:16 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Nabídne takticky koncipované kolové boje se snahou zaujmout co nejširší spektrum herní obce.

Další RPG-čko japonské provenience - The Last Remnant od Square Enix se na Tokyo Game Show blíže představilo. Zdejší fantastický svět obývá spousta různých ras a všechny postavy uvidíte na herní obrazovce, po níž se pohybujete sólo s hlavním hrdinou. V případě nepřátel musíte stisknout včas tlačítko, v nastalém střetu pak máte být vy tím, kdož bude první na tahu. Při soubojích budete v klasickém kolovém systému mít pod svým velením hned několik různých oddílů, což ma být novinkou oproti zažitému standardu. V boji budete provádět tradiční aktivity, kterými pověříte celý vámi vybraný oddíl - atak, seslání žádaného kouzla, použití konkrétního předmětu, atd.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Každý oddíl přitom sestává z několika figur s určitým počtem společných hit-pointů, definujících tak výdrž celého oddílu. Samozřejmě, že nepřátelské složky jsou na tom shodně. O oživení se postarají výtečné bojové animace, design monster a v neposledku akční vložky typu stisknutí tlačítka ve správný moment, čehož výsledkem může být kupř. silnější útok vaší jednotky. Svou roli tady sehraje také morálka mužstva - čím vyšší, tím lépe se brání a silněji útočí. A dále směr, kterým povedete váš atak, kupř. sevření nepřítele ze dvou stran do kleští slibuje výrazné bonusy. Do téhle kategorie však patří i skutečnost, že fragmenty některých poražených oponentů bude možné přeměnit do lepšího vybavení.

The Last Remnant sice vyhlíží vizuálně velice přitažlivě, ale dojem prý kazí nestabilní snímkování, co se hlásí pravidelně o slovo právě během bojů. Lze doufat, že tohle pochybení tvůrci odladí, třebaže na to nemají moc času. Hra totiž vyjde pro X360 už 21. listopadu (oproti tomu pro PS3 až začátkem 2009, a nedávno se hovořilo i o PC verzi) - více v našem dřívějším zpravodajství nebo TGS traileru.
zdroj: IGN, Gamersyde

mart

Nejnovější články