zavřít

Slovenský hybrid Gods: Lands of Infinity

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Slovenský vývojářský tým Cypron Studios (State of War) dal o sobě a svém nové projektu s názvem GODS: Lands of Infinity opět po delší době vědět, a to prostřednictvím interview pro RPGVault.

O tom, že tento titul vlastně vzniká, jste se mohli dozvědět už v červenci loňského roku. Od té doby jsme ho jinak zmínili pouze než jednou, to když se objevilo na začátku tohoto roku technologické demo a pár nových obrázků. Pokud jde o žánrové zařazení, sami tvůrci tvrdí, že Gods: Lands of Infinity je kombinací RPG a obchodní strategie. Doposud také Cypron Studios pracovali pouze na hrách zasazených do sci-fi prostředí (přestože prý jsou členové týmu v zásadě vesměs fanouškové fantasy) a Gods je proto jejich prvním projektem odehrávajícím se v prostředí fantasy. Samozřejmě, že ale nehodlají kopírovat jiné fantasy hry, kterých je na světe již požehnaně, i když přiznávají, že se jimi dosti inspirovali. V současné době je na programu příprava hratelného dema hry a také se už tvůrci pomalu shánění po vydavateli. Když to všechno dobře dopadne, můžete Gods objevit na pultech obchodu už na začátku příštího roku.

Příběh Gods: Lands of Infinity je rozprostřen přes několik světů a vývojáři stále tají, o čem vlastně vypráví. Jediné, co kdy zatím prozradili bylo, že je nelineární, dosti spletitý a prý bude tak dobrý, že se hráči budou shánět po pokračování. Čím vším bude herní svět tvořen zatím ještě není úplně jisté. V současné době je to 22 zemí a více než 100 lokací, které jsou velice různorodé - pouště, sněhové planiny, mořská pobřeží či hory, ad. Hrdinů prý bude hned několik. Hlavní postavou však bude děvče vychované v klášteře. Jak léta plynula, z dívky vyrostla krásná žena připravená se pustit do světa objevovat jeho taje a najít také sama sebe. Osud tomu ale chtěl a naše hrdinka se ocitla rovnou ve vřícím kotli událostí, které byly na spadnutí už celá staletí. To, jak se se situací vypořádá, ovlivní úděl celého světa.

Pro RPG tradiční vytváření postavy v této hře však bude chybět. Tvůrci usoudili, že tím hráče nebudou zatěžovat, protože se jim zdá tato část hry prostě nezábavná a dají jim šanci tvarovat jejich hrdinu až v průběhu hraní. Budete mít proto k dispozici ještě řadu různých schopností a vlastností, které budete moci rozvíjet. Jaké konkrétně, to vývojáři také stále drží v tajnosti. K fantasy ale patří hlavně kouzla a právě na jejich systém se Cypron Studios zaměřují hlavně. Budou rozdělena do pěti skupin - útočná, obranná, podpůrná, obyčejná a speciální (jejich počet za den omezen). Hrdinka je bude moci používat už od samého začátku a s každým užitím daného kouzla jeho síla poroste. A co víc, objeví se zde i runová magie. Runy budou roztroušeny po celém herním světě a budou moci být požity téměř všemi třídami. Souboje budou pojaty tahově. Právě při nich bude hráč moci trénovat své bojové schopnosti a pokud si povede dobře, získá i nějaké předměty nebo dokonce peníze. Výběr zbraní bude prý velký a dostanete se k nim výhrou v bitvě, zakoupením, nalezením, nebo i vyrobením. Kde jsou zbraně, musí být i nepřátelé, a tak se ve hře seznámíte se spoustou různých monster. Cestou potkáte i řadu různých NPC, kteří se mohou přidat k vaší skupině (max. 6). Pokud ale raději obchodujete, můžete zbraně více méně odložit a zkusit štěstí tímto způsobem.

zdroj: RPGVault

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.