zavřít

Sedmou hratelnou frakcí Total War: Rome II jsou Parthové

Windows

- Preview autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Začínal jsem propadat skepsi, že tvůrci z Creative Assembly opravdu skončili s představováním hratelných frakcí v Total War: Rome II u Svébů. A depresivní chování jsem nevykazoval pouze já, nýbrž i Aleš, protože se tak těšil, že si zahraje Parthy, tedy za dnešní Íránce, ale ono pořád nic. Dnes se ale z Plzně ozvalo radostné zvolání, protože vývojáři přítomnost Parthů v TW: Rome II potvrdili a rovnou nastínili přednosti tohoto etnika, které po téměř 500 let vytvářelo na Předním východě mocnou protiváhu Římské říši.

Parthové byli konfederací kmenů, kteří se začali titulovat za krále v průběhu druhého století před naším letopočtem, kdy Arsakovci dobyli na Seleukovcích Írán a Mezopotámii. Kulturně vyspělý národ těžil z odkazu perské říše a smíšení místních, helenistických a perských vlivů.

Ekonomika Parthů byla postavena na zemědělství a čilém obchodování s východem i západem skrze hedvábnou stezku, vedoucí právě přes parthské území. Právě kvůli Parthům nemohli Římané hedvábnou stezku dlouho využívat, změnilo se to až za císaře Oktaviána, který s Parthy sjednal dočasné příměří.

Už jen z toho plyne, jak velký vliv a význam měli ve své době Parthové. Jako vyznavači zoroastrismu byli navíc tolerantní k jiným kulturám a národům, což umožňovalo snazší expanzi jejich říše. Mimo jiné také neuznávali otroctví v jakékoli podobě.

Po stránce vojenské byli Parthové nejvíce uznávání jako skvělí střelci a bojovníci na koních. Jak upozorňuje TW wiki, tak zejména při boji v otevřeném prostoru jsou Parthové protivníci, kterých je třeba se bát. Anebo se radovat, pokud člověk hraje za ně. Ostatně, která z doposud představených sedmi frakcí je vám vlastně nejbližší?

Tagy: strategie historická

Zdroje: Total War

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.