Root chce být nekompromisní stealth akcí z útrob počítače ze staré školy
zdroj: tisková zpráva

Root chce být nekompromisní stealth akcí z útrob počítače ze staré školy

4. 11. 2015 17:50 | Preview | autor: Adam Homola |

Na akční exkurzi do útrob počítače vás chce už příští týden zatáhnout novinka Root. Ta slibuje stealth i akci v netradičním prostředí, kam se podíváte coby zkušený hacker Edward Summerton. Vaším cílem je dostat se k absolutnímu root přístupu do celého systému, v čemž vám bude chtít zabránit Systems Administrator. Vnitřek počítače přitom trochu připomíná Trona a trochu si ho tvůrci vyladili k obrazu svému s příslibem, že výrazné barvy si můžete v menu sami změnit.

Root by měl být netradiční oldschool hrou včetně nemožnosti vyléčit zranění a každá i sebemenší chybička vám může zhatit postup do další úrovně. Je tak na vás jak se k herním výzvám postavíte a jestli budete chtít všechno vystřílet, nebo se raději potichu plížit. Vývojáři ale varují, že zdejší stealth není žádné laciné přikrčení zajišťující neviditelnost. Musíte opatrně našlapovat a hlídat si rohy, jinak vás spatří nepřátelé a je zle.

zdroj: Archiv

Tichošlápkové by se měli připravit na občasnou akci ve formě soubojů s bossy. Ty mají být prý obzvláště těžké, protože podle tvůrců přijde skutečné uspokojení jen ve chvíli, kdy překonáte extra náročnou překážku. Pro změnu "moderně" má působit prostředí - skoro všechno půjde vzít, přesunout, rozstřílet, rozbít, nebo házet.

Oldschool hráče zase potěší absence quick time eventů či dlouhých animací. Ve hře jsou sice přítomné prý vtipné dialogy, ale kdo je nemá rád, může je bez problémů vypnout. Root je už v podstatě hotová a zahrát si ho můžete už příští týden v pondělí 9. listopadu na PC. Produktovou stránku hry na Steamu najdete pod tímto odkazem a obrázky jsou zase v galerii.

Nejnovější články