zavřít

Racing Legends - nástupce World Sports Cars

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Fanoušci ultrarealistických simulátorů více jak dva roky sledovali vývoj hry World Sports Cars (WSC) od bratrů Westových.

Sliby i několik ukázek byly opravdu zajímavé (viz preview), ale skoro rok nebylo o hře ani slyšet. Podle toho, co proniklo ven na veřejnost, to vypadá, že vydavatel Empire Interactive nebyl s vývojem hry spokojen a s firmou West-Racing ukončil spolupráci. Je pravda, že na WSC se pracovalo dost dlouho a výsledek vlastně nebyl žádný, takže Empire Interactive se rozhodli raději najmout Razorworks a s nimi udělat jiné závody Total Immersion Racing. Co si pamatuji, tak se nikdy neobjevil ani přibližný datum vydání a to vše nakonec přispělo ke konci WSC.

Oba bratři se ale vidiny svého ultrasimulátoru nevzdali, což dokumentuje dnešní oficiální oznámení vývoje hry Racing Legends (thx to Berca za info). Jak název napovídá, nepůjde už o klasické sporťáky, na které patrně ztratili licenci, ale o starší závodní vozy. Po špatných zkušenostech s vydavatelem se rozhodli pro zcela jiný postup a chtějí hru vydat sami prostřednictvím internetu. Racing Legends nemá být hra, ale podle autorů skutečný simulátor, který nebude ničím omezen a bude určen i pro profesionální jezdce. Při zakoupení hry obdržíte jen jakési jádro, ke kterému si budete moci dokupovat (nebo dovytvářet) jakýkoliv addon. Možností by mělo být tolik, že by z toho měl postupem času vzniknout celý závodní systém. Minimálně betaverze by prý měla být hotova ještě letos, ale na to bych po zkušenostech s WSC nevsázel. Asi jen málokdo si v tuto chvíli dokáže představit, co z toho (a zda vůbec) vznikne. Je pravda, že nějaký pořádný simulátor podobného ražení na trhu chybí a že by se určitě neztratil, ale počkejme raději na konkrétnější informace a především na nějakou skutečnou ukázku - pak budeme chytřejší.

zdroj: homepage, e-mail

leon

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.