Psycho thriller The Lighthouse dělá všechno správně - děsí, leká, mučí
zdroj: Archiv

Psycho thriller The Lighthouse dělá všechno správně - děsí, leká, mučí

16. 8. 2017 10:15 | Preview | autor: Patrik Hajda |

Horory s děsivou holčičkou či mladou slečnou v hlavní záporné roli dnes už tolik nepřekvapí a moc nevyděsí. Nemyslí si to však studio Shadow Knights a téměř 750 backerů, kteří hře na Kickstarteru přispěli celkem 35 000 dolarů. Na hororový thriller The Lighthouse navíc nebudete čekat roky, jak bývá u kickstarterových projektů zvykem, ale pouhé dva měsíce. Ostatně, už nyní si můžete vyzkoušet hratelnou ukázku.

The Lighthouse vypráví příběh bývalého detektiva, momentálně soukromého vyšetřovatele, Jamese Irvinea, kterému se 19. února v roce 1964 v americkém Maine od základu změní život. Zatímco ho do teď nudila každodenní rutina, kdy musel neustále prokazovat nevěru mezi manžely a obchodníkům pomáhat s vyhrabáváním špíny na konkurenci, najednou se dostal k případu, který až děsivým způsobem připomíná jeho pochmurnou minulost.

Právě v tento den, sedm let nazpátek, Irvine přišel o svou prvorozenou dceru Lily, která podlehla rakovině. Každý rok se v tento den vydává k jejímu hrobu, kde zapaluje svíčku a nosí jí žlutou lilii. A právě ve chvíli, kdy se se vydává zopakovat tento rituál, mu někdo pod dveřmi podsune dopis.

zdroj: Archiv

„Má dcera se domů nevrátila již 2 roky, 4 měsíce a 9 dní. Zmizela. Byla zapletena do incidentu starého majáku. Možná si pamatujete její jméno – Lily,“ zní slova zdrcené matky Elizabeth Beaumont, která je sklíčená klasickou lhostejností místní policie, jež její dceru považuje za mrtvou. Co je ale opravdu zvláštní, v obálce byla kromě dopisu i žlutá lilie. V roli soukromého očka se tak vydáváte k Lilyině poslední známé lokaci u majáku, kde se roztočí soukolí psychotického příběhu.

Hlavním prvkem The Lighthouse je tma, kterou pročesáváte svou svítilnou, zatímco místnosti sem tam prozáří světlo opodál strážícího majáku. Nebudou chybět děsivé situace, vyvolané pomalou napínavou hudbou a skřípějícími prkny, zatímco si budete lámat hlavu nad zapeklitými hádankami, které leckdy staví na světle majáku.

zdroj: Archiv

Díky odemknutým stretch goalům hra obsáhne dvě lokace navíc – tajemný les plný nastražených pastí a zatuchlé hlubiny jeskynního systému. Ze záběrů je navíc patrné, že se podíváme i do míst zcela mimo naši realitu. Pokud vás zajímá, jak to celé vypadá v běhu, můžete si zahrát demoverzi. Plná hra vyjde někdy v říjnu tohoto roku.

Nejnovější články