Žádné souboje znesvářených frakcí v této fázi vývoje logicky neuvidíte, ale prohlédnete si vzhled lokace vesničky Rudnya, která leží kousek od Černobylu a když budete mít zájem, klidně si vyslechněte v poslední čtvrtině videa přednášku o technologických aspektech hry.
Hlavní designér vám řekne, že nebude chybět podpora DirectX 11, podpora čtyřjáder a k hraní budete potřebovat grafárnu na úrovni GeForce 8800 s minimálně 512 MB video paměti. Poněvadž ale zrovna já moc velký gearhead nejsem, zaujala mě mnohem více charakterizace první frakce – scavengerů.
Je to první frakce, na kterou po rozehrání Survaria narazíte a budete se k ní moci přidat. Jsou to sběrači, co žijí ve slumech, sami toho moc nevyrobí a jejich preferovaným způsobem boje je plížení a rychlý útok. Nelze se tomu divit, scavengerům dostupný zbraňový arsenál není žádná sláva, což vám dokáže video, na které se prostě musíte podívat.
zdroj: Archiv
Po všech těch deníčcích západních studií, kde se střídá jeden vývojář za druhým a jen všeobecně básní o kvalitách svých her a vznáší se přitom nadšením metr nad zemí, je tento svižný a informacemi natřískaný zásek od Vostoku vážně balzámem na hráčovu duši.