zavřít

První informace o hře Godfather podle filmu Kmotr

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Už v rámci krátkých zpráv jsme vás loni informovali o tom, že se v dílnách společnosti Electronic Arts chystá akční hra podle známého filmu Kmotr - Godfather.

K oficiálnímu představení této nové hry by mělo dojít až v březnu, ovšem už nyní začínají prosakovat první informace, včetně teaser videa (4 MB). Tentokrát je na vině populární japonský herní magazín Weekly Famitsu, jehož poznatky do světa následně tlumočili redaktoři portálu IGN.COM.

Licencí Godfather byl tedy pověřen člověk jménem Hunter Smith, který už měl také v rukách licenci 007 a Road Rush. Smith prý ve svých komentářích v článku slíbil, že se bude Godfather vymykat všem dosavadním konverzím filmů do her. Herní svět by měl být velmi otevřený, něco jako GTA, ale odvážněji. Přestože půjde o hru s otevřeným koncem, bude její důležitou součástí rovněž příběh, tvořený (i přes nějaké souvztažnosti s filmem) samotným hráčem. Smith a jeho tým - v tuto chvíli jde zhruba o 120 lidí, ale uvažuje se o rozšíření až na 200 - mají v úmyslu posunout provedení virtuálního světa zase o nějakou tu příčku výše tím, že herní svět vybaví pamětí. Seznámíte-li se například tedy s nějakou postavičkou během hraní a dojde k boji, při vašem dalším střetu už bude tato osoba jednat v souladu se svou vzpomínkou na předchozí setkání.

Děj se má odehrávat v italské části New Yorku na konci 40. a začátkem 50. let minulého století. Fakticky půjde o virtuální podobu filmových míst, po kterých se hráč coby člen Corleonovy rodiny bude mít možnost pohybovat naprosto volně. Mise budou samozřejmě zahrnovat očekávané akční sekvence se zbraněmi i honičkami v autech. Při takových přestřelkách můžete očekávat rafinované jednání nepřátel, kteří si budou například brát rukojmí. Cílem bude získání respektu a postupovat v hierarchii mafiánské rodiny co nejvýš. Svého herního hrdinu si co do vzhledu budete moci sami navrhnout. EA v tomto ohledu dokonce slibuje nějaké revoluční prvky. Jaké? Na odpověď si asi budeme muset ještě pár týdnů až měsíců počkat. V tuto chvíli je hra hotova pouze z 15%. Vlastně i název je pouze pracovní...

zdroj: IGN

korgull

Novinky na CZC.CZ

 • hra GRID (PC)

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  1199 Kč Koupit
 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit
 • hra GRID (PS4)

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  1699 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.