Procedurálně animovaná plošinovka Grow Up vyšla na PC, PS4 a Xbox One
zdroj: Archiv
Preview

Procedurálně animovaná plošinovka Grow Up vyšla na PC, PS4 a Xbox One

18. 8. 2016 10:12 | autor: Adam Homola |

Pokračování malého experimentu Grow Home z února minulého roku je venku. Grow Up je od včerejšího dne dostupná na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Hru má opět na svědomí malý tým v rámci studia Ubisoft Reflections a novinka navazuje přesně tam, kde skončil první díl. Vaším úkolem je opět provést robůtka BUDa cizí planetou a dostat ho na loď MOM. Jen s tím rozdílem, že MOM tentokrát ztroskotala a její součástky jsou rozesety po celé planetě.

Ta je výrazně větší, než malý plácek z prvního dílu a nabízí čtyři rozdílné prostředí a čtyři obří rostliny Star Plant, na rozdíl od jedné jediné v prvním dílu. BUDa stále pohání procedurální animace a tak se jeho specifického šmatlání a celkového stylu pohybu nezbavíme ani tentokrát, jen s tím rozdílem, že robůtek dostal k ruce nové pohyby a hračky.

Vedle „rogala“ je to například Floradex, díky němuž lze klonovat všechny možné typy rostlin a měnit tak okolní svět, alespoň do určité míry, k obrazu svému. Jednou z nových schopností BUDa je například smotání se do koule. Ta vás ochrání před drsnými pády, kdy se nově jen odrazíte od povrchu a letíte dál. Což v jedničce nešlo a pády z větších výšek pro vás byly smrtelné, pokud jste neměli k ruce jetpack, nebo alespoň list na plachtění. 

zdroj: Archiv

Stejně jako v případě prvního dílu, i zde platí, že se můžete pídit jen za součástkami lodi a snažit se splnit hlavní úkol co nejdříve. A nebo naopak sbírání kousíčků MOM ignorovat a jen si tak vesele běhat a hopkat po různých rostlinách, létajících ostrůvcích a skalách.

Na nové schopnosti BUDa a různá prostředí nové planety se můžete podívat v přiloženém videu, nebo si hru klidně rovno pořídit. Grow Up je od včerejšího dne dostupná na PC, PlayStation 4 a Xbox One za 10 eur, jak oznámil Ubisoft na svém blogu. Na Uplay byste mimochodem hledali Grow Up marně, Ubisoft hru v tuto chvílí prodává na PC pouze na Steamu.

Nejnovější články