zavřít

Pozor na křídla v IL-2 Sturmovik Birds of Prey

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Chce přilákat k simulátorům i ty, kteří obyčejně mají strach z řízení bez autopilota. + NOVÝ TRAILER

Začátkem června oznámený IL-2 Sturmovik: Birds of Prey je sice cílený jen na konzole, za což si autoři od skalních fanoušků série vysloužili nejednu nadávku. To však nic nemění na tom, že dle dojmů přítomných na první novinářské předváděčce to vypadá na další hit. Nejprve je třeba upřesnit: tvůrci jsou při vší skromnosti přesvědčeni o tom, že již s předchozími díly série dosáhli maximálního možného realismu, a proto nelze v tomto ohledu čekat nějaký zásadní krok o kus dál.

Naopak, klíčem tentokrát bude přilákat k leteckému simulátoru i ty, kteří mají obyčejně strach z řízení bez autopilota. Zkrátka lidi, kteří rozhodně nebudou trávit volné víkendy studováním pětisetstránkových manuálů. Proto si míru realismu můžete přizpůsobit až do pravé arkádové polohy, kdy se vám nad letadly zobrazí, zda jsou to vaši spolubojovníci či nepřátelé, nemluvě o maximálně přehledném interface včetně všech možných ukazatelů a spolehlivého radaru.


IL-2 Sturmovik Birds of Prey nový trailer

Díky poměrně věrohodnému modelu poškození navíc tentokrát bude třeba si dávat pozor, abyste hned na začátku mise neschytali několik zbytečných kulek do trupu letadla. Každé poškození se totiž nějak podepíše na funkčnosti stroje, takže proděravělá křídla vám značně stíží manévrování ve vypjatých situacích, zatímco díra v motoru omezí výkon stroje a tu a tam možná vyústí i v přetížení a zablokování všech kontrolek.

Vedle ujištění o tom, že většina lokací bude modelována dle skutečných předloh (např. Dover coby jedna z úvodních misí kampaně) a neodmyslitelného básnění o nádherné grafice autoři během předváděčky stihli letmo zmínit ještě síťovou hru. V rámci ní lze čekat Dogfight, Team Dogfight, Control Airfield (zřejmě obsazování území a la Battlefield) nebo úkoly doprovázené Attack & Defend.

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey vyjde pro PS3 a Xbox360 příští rok - více v oznámení.
zdroj: GameOn UK

levis

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.