Podrobnosti o Settlers V: Heritage of Kings
zdroj: tisková zpráva

Podrobnosti o Settlers V: Heritage of Kings

27. 11. 2004 10:10 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Nové pokračování série oblíbených budovatelských strategií Settlers se jmenuje Settlers: Heritage of Kings.

The Settlers V: Heritage of Kings zdroj: tisková zpráva Pokud náhodou nevíte, oč běží, jde o takový ten druh hry, ve které jednotky nejsou pouhými čísly, každý obyvatel vašeho království má své potřeby, které je třeba brát v úvahu. Je to prostě hra, která hráče svým způsobem nutí ztotožnit se svými virtuálními poddanými, neboť je tvůrcem jejich říše a zároveň i vůdcem jich samotných. Heritage of Kings je prvním titulem celé ságy, který je skutečně ve 3D. Ve včerejším rozhovoru na TVG tvůrci z Blue Byte Studios prozrazují, že jim takový 3D engine otevírá dveře k novým možnostem herního světa. Hráč tak bude například moci otáčet kamerou a prohlížet si nejrůznější objekty ze všech stran i z různých vzdáleností, hlavně tedy zblízka. Vývoj Heritage of Kings prý začal už v roce 2002. Dlouho trvalo, než se tým, který na hře pracuje, dopracoval ke konečnému návrhu prezentujícímu směr, jakým se chce dále v této sérii ubírat.

Settlers V vám nabídne jak single-playerovou, tak multiplayerovou hru. Obě se od sebe lišit příliš nebudou, v SP kampani (čítající 20 misí) však bude cíl jasný - coby právoplatný dědic trůnu (jménem Dario) znovusjednotit rozpadlou říši; v multiplayeru si ale bude na trůn činit více dědiců. V mnoha ohledech zde budou využity tradiční RTS prvky, dočkat byste se však měli i nějakých unikátních elementů a vylepšení. Postavit budete moci až 70 typů různých budov; v některých z nich pak povedete výzkum, včetně alchymie; pro každého svého podaného byste měli zajistit bydlení a nějaký ten životní komfort; oni vás zato budou zásobovat surovinami, budou vyrábět potřebné zboží a prozkoumávat herní svět. Ten budou samozřejmě obývat i nepřátelské kmeny, takže když bude potřeba, budete muset jít bránit své opevnění před jejich útoky.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Co se týče mikro-managementu, tvůrci jej prý v této hře trochu zjednodušili, aby byl hráči přístupnější. Zboží bude nyní méně důležité, více pozornosti bude věnováno samotným osadníkům. Ti budou sbírat suroviny a zušlechťovat je, a to tím lépe, čím lepší k tomu budou mít podmínky. Komplikovaný ekonomický systém předchozích her je nahrazen jednodušším, postupně se rozvíjejícím. Dalším významným rozdílem je stupeň interakce s osadníky. Hráč bude muset najít ten správný způsob, jak je motivovat k práci. Důmyslnější má být rovněž bojový systém. Vydání Settlers V je naplánováno na první čtvrtletí příštího roku. V naší galerii dnes naleznete dvě nové ukázky.

zdroj: TVG, homepage

korgull

Nejnovější články