zavřít

Oznámení betatestu Dawn of War 2

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nejprve se do multiplayeru zapojí vlastníci Soulstormu a pak i široká veřejnost. + HW NÁROKY & ÚRYVEK Z DOJMŮ & TERMÍN

THQ dnes stanovili parametry pro účast v avizovaném multiplayerovém betatestu Warhammer 40k: Dawn of War 2. Kdo si tuto sci-fi real-time strategii od Relicu bude chtít vyzkoušet zdarma a s měsíčním náskokem před plnou verzí, bude odkázán na digitálně-distribuční systém Steam, který se pro tyto účely solidně osvědčil. Nejprve přijdou na řadu vlastníci posledního datadisku Soulstorm pro první díl WH40kDoW, kteří na Steamu dostanou přístup k betě 21. ledna. O týden později, 28. ledna, se pak betatest otevře široké veřejnosti z celého světa. K dispozici jim budou všechny čtyři hratelné rasy, pětice multiplayerových map a funce TrueSkill Matchmaking ze služby Games for Windows Live.

Podmínkou ke spuštění bude operační systém Windows XP SP2 nebo Windows Vista SP1, procesor 3,2 GHz (s jedním jádrem) nebo jakýkoli dvoujádrový, 1 GB RAM pro XP nebo 1,5 GB RAM pro Vistu, grafická karta s podporou Shader Modelu 3.0 a 128 MB VRAM (alespoň GeForce 6600 GT či ATI X1600) a 5,5 GB místa na harddisku. Aby hra pořádně šlapala, bude chtít AMD Athlon 64×2 4400+ nebo Intel Core 2 Duo, 2 GB RAM a grafiku GeForce 7800 GT nebo ATI X1900 s 256 MB VRAM. Více o Dawn of War 2 v pondělních dojmech ze singleplayeru od Pavla Oreškiho, z nichž je tu již teď malá ukázka:

    Nebude nutné vyhrát všechny bitvy, abyste dokončili příběhovou kampaň. Nejenže nebude potřeba být vždy stoprocentně úspěšný, i když tím určitě přijdete o strategické výhody, ale dokonce ani nebude možné všechny mise splnit. Jediná kampaň, za vesmírné mariňáky, se odehrává ve dnech a v určitém časovém úseku. Jedna mise rovná se jeden den. Nicméně v rámci tohoto intervalu bude hráči nabídnuto mnohem více misí, než je schopen přijmout. To má opět vliv na spoustu věcí.

    Zaprvé se musí rozhodnout, zda zachránit důležitého mariňáka nebo raději ochránit planetu před útokem. Rozhodnutí to není jednoduché. Když zachrání parťáka, ten mu v dalších misích bude pomáhat, když se rozhodne pro záchranu planety, je možné, že tím získá nějaké dlouhodobější výhody. V rámci mísí totiž zabíráte různé body. V předváděné úrovni to bylo jakési jedové jezírko, které všem jednotkám přidá k útokům jistý bonus. To ale jen do doby, kdy ho budete ovládat. Může se totiž stát, že po několika misích se nepřítel pokusí získat jezírko zpět a je opět na vás, jaký postup zvolíte. Ubránit nebo splnit jiný úkol. Předvádějící uvedl: „Když to přeženu, tak v rámci mise můžete zachránit tři psy nebo se vám povede ubránit celou planetu. Volba je jen na vás!“... [kompletní dojmy brzy]
Plná verze Warhammer 40 000: Dawn of War 2 pro PC byla oficiálně potvrzena na 23. února, u nás s českými titulky od CD Projektu (předobjednávka) - více v dřívějším zpravodajství:

Trailery: Wheelman, Guitar Hero Metallica, Dawn of War 2  [23.12.2008 19:19 - jd]
Videa: Zeno Clash, F.E.A.R. 2, Dawn of War 2  [18.12.2008 21:21 - jd]
Blood Ravens z Dawn of War 2  [5.12.2008 21:21 - jd]
Dawn of War 2 chce být moderní  [28.11.2008 20:20 - levis]
zdroj: Blues, WP

jd

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.