zavřít

Oznámení akční série Call of Duty

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Možná máte také ten pocit, že jednotliví vývojáři žijí dosti kočovný život, jen se ohřejí v jedné společnosti, už jsou členy jiné, apod.

Podobně je tomu i v případě maníků, kteří stáli za zrodem Medal of Honor: Allied Assault. V té době pracovali pro společnost 2015. Po dokončení MoH: AA se však téměř celý tým, konkrétně 22 jeho členů, rozhodlo odejít a založit nové studio s názvem Infinity Ward. Pod touto hlavičkou nyní vzniká zcela nový projekt: série akčních first-person stříleček pojednávajících o největších bitvách 20. století.

První díl ze série Call of Duty bude zasazen do období 2. světové války. Středem pozornosti zde bude obyčejný voják a ne žádný superman s mocí vlastníma rukama sesadit celou Třetí říši. Hráči dostanou možnost vidět příběh hned z několika úhlů pohledů, neboť ztvární postavy vojáků z různých stran spojeneckých vojsk. Call of Duty bude plná různých bojů, tajných i záchranných misí, sabotáží, tankových bitev a mnoha dalších různých operací. Tvůrci mají v úmyslu dbát na realističnost a vytvořit skutečné zbraně nebo bitvy na základě historických pramenů. Hra bude obsahovat tři samostatné a údajně velice rozdílné kampaně v ultra-realistickém prostředí. V kampani za Američany se stanete součástí výsadkářských jednotek, v kampani za Brity zase jejich komanda a v kampani za Rusy si vyzkoušíte roli příslušníka pěchoty.

Hra Call of Duty je navržena na vylepšené verzi grafického enginu použitého v Return to Castle Wolfenstein, což znamená, že jde o Quake 3 engine. Vedle single-player kampaní zde nebude chybět ani podpora multiplayeru. Datum vydání nebylo přesně stanoveno, hra by se ale měla objevit do konce tohoto roku. K dispozici také nejsou žádné obrázky, kromě tohoto jednoho, který zachycuje skupinu výsadkářů v těžké akci.

zdroj: GameSpy a PC Gamer

korgull

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.