Odklady Assassins Creed, Brothers in Arms, Crysis...
zdroj: tisková zpráva

Odklady Assassins Creed, Brothers in Arms, Crysis...

22. 9. 2007 13:13 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Tato sobota se do herní historie zapíše černým písmem. Už dlouho se nepřihodilo tolik odsunů naráz. Kdy se trháků od UbiSoftu a EA dočkáme?

Tato sobota se do herní historie zapíše černým písmem. Kam mi pamět sahá, tolik odkladů áčkových titulů naráz se už dlouho nepřihodilo. O některých jsme v noci referovali v Aktualitách a nyní přinášíme podrobnosti. Kdy se tedy trháků od UbiSoftu či EA dočkáme, a proč zejména francouzskému vydavateli poklesnou akcie na burze?

Obrázek zdroj: tisková zpráva Assassins Creed - producentka středověké third-person akce Jade Raymond nás ještě nedávno ujišťovala, ať počítáme s listopadem a že mezi verzemi pro jednotlivé platformy může být odstup maximálně pár týdnů. Jenže aktuální release-list dnes odhalil, že PC verze se odkládá na začátek roku 2008. Důvod v tuhle chvíli nevíme, ale vzhledem například ke stavu E3 dema to není zase tak velké překvapení. Pro Xbox 360 a PlayStation 3 verze pořád zůstává v platnosti letošní podzim, aneb další důvod, proč si pořídit nějakou konzoli.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Brothers in Arms: Hell's Highway - podobná, i když mírně odlišná situace, neboť hru momentálně nedoprovází takové mediální pokrytí (preview, videa, obrázky...) jako AC. I šéf Gearboxu Randy Pitchford opakovaně doufal, že listopad stíhají, ale včera to začal zlehčovat, že jako nic není jistého a že nikdy termín oficiálně nestanovili. Načež pár hodin poté přišlo oznámení UbiSoftu, který se rozhodl pro odsun této druhoválečné týmové akce na 1. čtvrtletí 2008. To v řeči tohoto distributora obvykle znamená březen, který je pravděpodobný i kvůli faktu, že multiplayerový betatest (ve stylu aktuální CoD 4 X360 bety) začne až koncem roku. Jelikož se odklad týká všech verzí, BiA3 je buď méně dodělané nebo je hlavní brzdou síťová hra, která v Assassins Creed absentuje.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Crysis - můžete přestat žhavit své linky na úterý, jelikož slíbené singleplayerové demo se zpozdí o celý měsíc na 26. října. Kompenzací se stane přiložení Sandbox 2 editoru, což dovolí komunitě naučit se jeho funkce v předstihu. Crytek dle svého vyjádření potřebuje více času a pokud by hratelnou ukázku uvolnil předčasně, riskoval by možný odsun plné verze, vzdálené teď už jen pár týdnů od gold mastera. Aby ta opravdu dorazila 16.11., musel prý demo pozdržet. Chápejme to tak, že zřejmě chce, aby zdrojový kód dema byl totožný s plnou hrou, kterou teprve finišuje, nehledě na vliv opožděného startu neveřejné multiplayerové bety na FilePlanet.

- Obrázek zdroj: tisková zpráva Mercenaries 2 - klasická anabáze: nějaký internetový obchod posunul datum z listopadu na jaro --> někdo si toho všiml --> zástupce EA mu přitakal (prostě vánoční sezona je dost přecpaná) --> pár týdnů mlčení --> dnešní oficiální potvrzení Q1 2008. Tradičně hovořící o snaze o co nejlepší kvalitu, pečlivém testování a nutnosti dodatečného vyladění rozlehlého herního světa, přičemž přímé konkurence GTAIV přicházející zhruba ve stejnou dobu se nebojí. Mimochodem, tenhle odklad jsme věštili poté, co se EA stali distributorem hry, kdy bylo jasné, že nebude chytré vypustit Mercenaries 2 a Crysis současně.

- Obrázek zdroj: tisková zpráva Gods and Heroes: Rome Rising - i dlouho chystaná MMORPG ze starověkého Řecka se namísto podzimu objeví začátkem příštího roku. Pojí se s tím již druhá vlna propouštění 30-40 zaměstnanců z Perpetual Entertainment.

- Beowulf - podzimní release-list UbiSoftu nepočítá s PC verzí akční adventury o severském válečníkovi. Uvádí u ní jen X360, PS3 a PSP. Ale může jít jen o omyl, tak jako u absence PC verze letadálek Blazing Angels 2, která přitom tenhle týden dorazila do zahraničních obchodů. Mimochodem: pro osobní počítače vydá UbiSoft letos už jen Heroes of Might & Magic V druhý datadisk, Chessmastera a Petz, oproti tomu X360 a Wii dostanou pět titulů.
zdroj: FS, GS, IGN

jd

Nejnovější články