zavřít

Od zombíků ke kovbojům v Eat Lead

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Fiktivní legenda videoher zápasí s hacknutým prostředím o nálepku nejuvěřitelnější arkády všech dob. DALŚÍ DETAILY & OBRÁZKY

Na první pohled vypadá Eat Lead: The Return of Matt Hazard jako obyčejná third-person akce s po zuby ozbrojeným hrdinou a armádou nepřátel, ale ve skutečnosti půjde o dost důmyslní a zároveň vtipný kus, který má zároveň šanci vybočit ze stereotypu. Pistolník, v tomto případě bývalá fiktivní ikona videoher Matt Hazard, se totiž ocitne "ve světě počítačové hry" a jeho protivníkem nebudou jen počítačem ovládané figurky, ale především samotný vývojář, či chcete-li programátor Wally; čili ten, kdo se bude chtít Matta zbavit za každou cenu.


Jednoduchý příklad: protože Wally bude mít přístup k celému kódu hry, dle libosti bude proti hrdinovi tahat nepřátele a nejrůznějí situace. Z obyčejné scénky v nočním baru se náhle stane rvačka o přežití, když se zpod striptérských tyčí začnou zničehonic rojit zombíci. Tím spíš, že zabít je budete moci jedině přesnou střelou do hlavy.

A jakmile se zbavíte první vlny nemrtvých, uprostřed místnosti se naráz objeví dveře jak z westernového saloonu a dovnitř vpadne banda kovbojů. Alespoň takhle nějak budou vypadat autory avizované "hacky kódu" čili Wallyho vstupy do hry (o celém pozadí hry více v odhalení). Vývojáři mají samozřejmě jediný cíl: udělat pořádně arkádovou third-person akci, v níž by se nemuseli obtěžovat vysvětlováním, co tu zrovna ta a ta postava dělá nebo proč má hrdina v takovém historickém období nevhodnou zbraň.

Co se týče střílecího arzenálu, vystřídáte více než tucet zbraní od klasických koltů až po futuristické pušky jako ze sci-fi. Dále se můžete těšit na interaktivní prostředí (hasící přístroje vybuchující po zásahu atd) i krycí systém, v němž hrdinovi kurzorem naznačíte další místo a Matt už sám ve vhodnou chvíli přeběhne do pozice. Více o hře mohou vypovídat i vůbec první záběry z hraní, byť autoři varují, že pochází z pre-alfa verze (a minimálně po grafické stránce tak doznají ještě zásadních změn):


Eat Lead - první záběry z hraní pre-alfy

Eat Lead: The Return of Matt Hazard vyjde na jaře pro Xbox360 a PS3 - více v oznámení.
zdroj: IGN

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.