Nový update pro Master of Orion zlepšil herní systémy v čele s umělou inteligencí
zdroj: Archiv

Nový update pro Master of Orion zlepšil herní systémy v čele s umělou inteligencí

24. 6. 2016 14:26 | Preview | autor: Adam Homola |

Pátá verze předběžného přístupu pro vesmírnou strategii Master of Orion je tady, respektive přijde dnes v sedm večer našeho času. Vývojáři z NGD Studios zapracovali především na umělé inteligenci a přidali spoustu drobností, které mají za cíl zlepšit váš zážitek a dotáhnout hratelnost do stavu, který se bude zase o něco blížit ideálnímu stavu v době vydání.

Aktuální update předběžného přístupu je podle vývojářů zatím největší, ale ani zdaleka poslední. Jak už bylo řečeno, největších změn doznala umělá inteligence. Míra frustrace z jejích rozhodnutí by už měla být podstatně menší. Konkrétně jde například o výrazně lepší volbu priorit, kdy umělá inteligence staví do popředí infrastrukturu (jídlo, produkci a výzkum) a až poté se zabývá bezpečností a obranou.

AI nově umí také mnohem lépe expandovat do nových hvězdných systémů s tím, že to celé stihne dříve, namísto kolonizování několika planet ve stejných systémech najednou. V neposlední řadě dává také větší důraz na co nejmenší znečištění a to z prostého důvodu – aby v pozdějších fázích ušetřila tahy. Ve starém systému se totiž občas zasekla na několik tahů na čištění a eliminaci znečištění, namísto aby mohla „normálně“ hrát.

Pátá verze předběžného přístupu rozšířila také technologický strom o několik zásadních rozhodnutí, kdy nemá být vaše volba zrovna jednoduchá a její dopady budou znát i dlouho poté. Zlepšila se správa kolonií a došlo na přepracování všech rasových vlastností, včetně způsobu, jakým vám je hra prezentuje.

Tvůrci sáhli také na vítězné podmínky, špionáž a nastavení hry. Ve všech případech jde o lepší zobrazení dostupných informací, zjednodušení a obecně více možností. Na kompletní seznam změn se můžete podívat například na Steamu. Tam můžete Master of Orion rovnou koupit s dočasnou 30% slevou, která cenu hry do 4. července srazila na 32 eur.

zdroj: Archiv

Nejnovější články