Novinky v Ultima Online: Age of Shadows
zdroj: tisková zpráva

Novinky v Ultima Online: Age of Shadows

5. 1. 2003 16:11 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, Ultima Online spatřila světlo světa již v roce 1997.

Ultima Online: Age of Shadow zdroj: tisková zpráva Přestože její engine není už nejmladší ani nejlepší, stále si dokáže udržet pozornost statisíců hráčů po celém světě. V současné době ji hraje asi čtvrt milionu zaregistrovaných. Protože Electronic Arts druhý díl zrušili, snaží se příznivce zásobit alespoň zajímavými datadisky. Ten v pořadí již čtvrtý ponese název Age of Shadows. Kromě dvou nových ras Necromancera a Paladina a nového území Malas, které má být zatím tím největším, co se v UO objeví, narazíme i na zcela novou možnost tvorby vlastních obydlí. Tento rys si Origin Systems patrně vypůjčili z populárních The Sims a ve stejném stylu bude i vlastní stavba i probíhat.

Pomocí speciálních nástrojů budete moci vytvořit plán a následně každé poschodí stavby. Každý dům tak sestavíte z několika různých komponentů, jak jsou stěny, okna, podlahy a pod. K dispozici bude například 48 druhů zdí, ale co se týče různých dlaždic, kachlíků, obkladaček a střešních tašek budete vybírat asi z tisícovky, což už skutečně může dát vašemu domku osobitý ráz. Každé obydlí bude také cenově ohodnoceno pro případ, že byste jej chtěli prodat. Kromě toho ale dostanete i možnost pokládat teleporty. Vytvoření teleportu se bude skládat z jednoduchého umístění dvou "dlaždic" a jejich následného propojení.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Stavění příbytků ale nemá být jediným lákadlem pro peněženky hráčů. Tvůrci slibují též vylepšený přehledný systém, kdy se vám při kliknutí na jakýkoliv objekt v herním světě rozevře menu ve formě pop-up window s příslušnou nabídkou úkonů. Přibýt by měly též seznamy s kompletními popisy všech kouzel i skillů a celkem 20 nových monster. Zajímavý je i jakýsi pojišťovací systém, kdy si za mírný poplatek můžete zajistit, že v případě smrti vaší postavy vám nikdo nebude moci sebrat výbavičku vašeho inventáře (může se týkat i pouze konkrétních položek). O dalších vylepšení a přídavcích by se dalo mluvit ještě pěknou chvilku, důležité je ale poznamenat začátek betatestu, který se plánuje na konec ledna. Zda Age of Shadows nechá Ultimu v drsné konkurenci přežít ještě trochu déle se dozvíme koncem února.

zdroj: GameSpot

kate

Nejnovější články