zavřít

Nová adventura Valhalla - Fairytale of the Gods

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Valhalla - Fairytale of the Gods není dalším pokračováním RPG s podobným názvem (Valhalla Chronicles), ale zcela nově ohlášená adventura vznikající v dílnách malé dánské vývojové společnosti T-Na Development, která se nyní plně soustředí na to, aby své dílo dokončila hned v několika jazykových mutacích - v angličtině, němčině, francouzštině a vzhledem k tématu norské mytologie i ve všech skandinávských jazycích.

Tvůrci hry se v současnosti navíc také poohlížejí po vhodném vydavateli, jenž by se jejich dítka ujal ve světovém měřítku a ještě do Vánoc tohoto roku zajistil jeho vypuštění do obchodů.

A o čem tato adventura vlastně bude? Jak již název napovídá velkou inspirací byla tvůrcům mytologie severských národů. Hráč v těle hříšného Vikinga přijede do Valhally, sídla severských božstev a shledává zde vše v naprostém chaosu. Ti nejslavnější bohové ztratili své nejcennější majetky. Thor například přišel o své pověstné kladivo a pás síly; Odin zase postrádá svůj drahý oštěp a i ostatním bohům schází kde co. A pokud ani vy nenaleznete dost odvahy, síly a rozumu na to, abyste postrádané předměty nalezli, zachvátí Valhallu nepříčetní tvorové temnoty a celá nádhera Asgardu bude ta tam.

Valhalla - Fairytale of the Gods bude adventurou ve stylu point-and-click a přinese svým hráčům více než 50 lokací které bude nutné podrobně prozkoumat. Tváří v tvář se zde setkáte jak se známými bohy norské mytologie (Odin, Thor, Freja, Frej, Heimdal, Balder, ad.), tak dalšími méně známými postavami a mnoha stvořeními zrozenými z temnoty. Hra se snaží věrně vycházet z těchto mýtů a legend a proto tvůrci hledali podporu ze strany více než deseti skandinávských muzeí. Valhalla - Fairytale of the Gods by si tedy přednostně měli oblíbit ti hrči adventur, které navíc zajímají severské legendy a chtějí se o nich něco více dozvědět.

zdroj: PR

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.